Архітектура, яка вражає...

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У Швейцарії розробили «розумний фасад» з рухомих сонячних панелей

У Швейцарії розробили «розумний фасад» з рухомих сонячних панелей

Швейцарська компанія ETH Zurich розробила «розумні фасади» з сонячних батарей, які не тільки генерують електрику з сонячного світла, але й затінюють приміщення, досягаючи ідеального енергетичного балансу — в рівній мірі здійснюють обігрів та охолодження будинку.

Професор архітектури Арно Шлютері та його робоча група розробили сонячний фасад, який адаптується до рівня освітлення на вулиці та потреб у світлі всередині, забезпечують необхідний рівень затемнення квартири або будинку. Такий фасад виробляє на 115% більше енергії, ніж споживає.

«Розумний фасад» складається з системи рухомих сонячних панелей, змонтованих на сталевих тросах. Вони контролюються індивідуально та змінюють положення у вертикальній чи горизонтальній площині в автоматичному режимі. Роботизовані перетворювачі утримують панелі в потрібному положенні навіть в несприятливих погодних умовах, та здатні витримувати навіть бурі.

У Швейцарії розробили «розумний фасад» з рухомих сонячних панелей

Тестові випробування показали, що рухливі сонячні панелі в ясний сонячний день збирають майже в півтора раза більше енергії, ніж статичні фасадні панелі.

Однак такий фасад не тільки генерує енергію, але й регулює, скільки світла та тепла допускається всередину будівлі для створення потрібного мікроклімату в будинку. Адаптивний самонавчальний алгоритм контролює рух сонячних панелей для обігріву та охолодження приміщення з кінцевою метою — зниження споживання енергії. Розробники створили кілька прототипних сценаріїв енергоощадження, оптимізованих для таких зон, як Каїр, Цюрих або Гельсінкі.

«Ми хотіли б розв'язувати проблему балансу між комфортом користувачів та енергоефективністю будівель. Теоретично, в самому енергоощадному будинку не було б вікон. Тому ми раді продемонструвати, як інтелектуальний інтерфейс може забезпечити оптимальний комфорт для користувачів, а також генерувати енергію» говорить Арно Шлютері.

Результати експериментів показують, що економія енергії вище в офісах, ніж у житлових будинках, а в теплому кліматі краще, ніж в холодному. У найближчому майбутньому ефективність адаптивного сонячного фасаду буде випробувана на реальному будинку — футуристичному житловому комплексі HiLo у Швейцарському Дюбендорфі.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки