Архітектура, яка вражає...

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У Швейцарії розробили «розумний фасад» з рухомих сонячних панелей

У Швейцарії розробили «розумний фасад» з рухомих сонячних панелей

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Швейцарська компанія ETH Zurich розробила «розумні фасади» з сонячних батарей, які не тільки генерують електрику з сонячного світла, але й затінюють приміщення, досягаючи ідеального енергетичного балансу — в рівній мірі здійснюють обігрів та охолодження будинку.

Професор архітектури Арно Шлютері та його робоча група розробили сонячний фасад, який адаптується до рівня освітлення на вулиці та потреб у світлі всередині, забезпечують необхідний рівень затемнення квартири або будинку. Такий фасад виробляє на 115% більше енергії, ніж споживає.

«Розумний фасад» складається з системи рухомих сонячних панелей, змонтованих на сталевих тросах. Вони контролюються індивідуально та змінюють положення у вертикальній чи горизонтальній площині в автоматичному режимі. Роботизовані перетворювачі утримують панелі в потрібному положенні навіть в несприятливих погодних умовах, та здатні витримувати навіть бурі.

У Швейцарії розробили «розумний фасад» з рухомих сонячних панелей

Тестові випробування показали, що рухливі сонячні панелі в ясний сонячний день збирають майже в півтора раза більше енергії, ніж статичні фасадні панелі.

Однак такий фасад не тільки генерує енергію, але й регулює, скільки світла та тепла допускається всередину будівлі для створення потрібного мікроклімату в будинку. Адаптивний самонавчальний алгоритм контролює рух сонячних панелей для обігріву та охолодження приміщення з кінцевою метою — зниження споживання енергії. Розробники створили кілька прототипних сценаріїв енергоощадження, оптимізованих для таких зон, як Каїр, Цюрих або Гельсінкі.

«Ми хотіли б розв'язувати проблему балансу між комфортом користувачів та енергоефективністю будівель. Теоретично, в самому енергоощадному будинку не було б вікон. Тому ми раді продемонструвати, як інтелектуальний інтерфейс може забезпечити оптимальний комфорт для користувачів, а також генерувати енергію» говорить Арно Шлютері.

Результати експериментів показують, що економія енергії вище в офісах, ніж у житлових будинках, а в теплому кліматі краще, ніж в холодному. У найближчому майбутньому ефективність адаптивного сонячного фасаду буде випробувана на реальному будинку — футуристичному житловому комплексі HiLo у Швейцарському Дюбендорфі.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Архітектори з різних країн вирішили не чекати офіційного конкурсу проектів відновлення згорілого у квітні собору Паризької Богоматері й вже активно діляться концептуальними ідеями, як міг би виглядати...

Компанія Compass Pools спроектувала хмарочос «Infinity London», перлиною якого стане фантастичний басейн замість даху. Вся верхня частина будівлі буде являти собою єдиний прозорий басейн, без будь-яки...