Британське архітектурне бюро Sheppard Robson представило проект багатофункціональної будівлі Citicape House, яка стане «найбільшою зеленою стіною в Європі». Будівництво незвичного будинку покликане в першу чергу поліпшити якість повітря в цьому районі Лондона.
Фасади будівлі прикрасять контейнери з 400 000 рослинами, які, за розрахунками творців, будуть «поглинати понад вісім тонн вуглецю та виробляти до шести тонн кисню на рік».
Споруда з'явиться у кварталі «Культурна миля» (Culture Mile) - районі з туристичними об'єктами світового рівня та найбільш інтенсивним дорожнім рухом. Будинок замінить собою офісну будівлю та наочно продемонструє, як штучно створене середовище допомагає розв'язати проблеми зміни клімату та забруднення повітря.
«Ми спробували подивитися під іншим кутом на найголовніші екологічні проблеми Лондона, включаючи якість повітря, запилення та шум, — розповідає Ден Берр, співробітник Sheppard Robson. - Замість планування ізольованої зеленої ділянки ми вибрали комплексний підхід, який здатний надати найбільший вплив на навколишнє середовище і зробити місто краще та зручніше для життя. А ще — це потужне архітектурне рішення».
Розмір та форма будівлі повторюють проект довоєнної будівлі, схожою на ніс величезного корабля, яка раніше займала кутовий майданчик на перетині вулиць. Всередині 11-поверхового будинку розташується п'ятизірковий готель, офіси та зали для проведення заходів, бар, ресторан та спа-салон. На даху будівлі з'явиться відкрита тераса, звідки відвідувачі зможуть насолодитися прекрасними видами міста. Також дах прикрасять пишні сади з рідкісними видами рослин та квітів.
«Зелена будівля, оточена з усіх боків жвавими дорогами та будинками з каменю і скла, надасть найбільш істотний вплив на навколишнє середовище, — розповідає представник Sheppard Robson. - Цей проект позитивно вплине на щільну міську забудову».
Спеціальна система скління дозволить мінімізувати приплив тепла у будинок, а теплові насоси забезпечать значну економію енергії в опалювальний сезон. Також будинок буде забезпечений системами збору дощової води для зрошення зеленої стіни та зниження навантаження на інфраструктуру ділянки.
Все більше й більше архітекторів розробляють проекти, які могли б осоромити знамениті висячі сади Вавилона. Висотні башти перевтілюються в вертикальні ліси, а тим часом деякі пророки придумують міста майбутнього, де практично всі будівлі будуть покриті рослинами: деревами, квітами та іншої флорою.
За матеріалами: ЕкоТехніка