Toyota заявила про намір побудувати в Японії прототип «міста майбутнього» - Woven City. Місто буде зведене на ділянці в 175 акрів (трохи більш як 70 гектарів), яка розташована біля підніжжя гори Фудзіяма. Про це заявили представники Toyota Motor Corporation на щорічній виставці CES 2020, яка проходить в ці дні.
Місто майбутнього буде називатися Woven City (Виткане місто). У назві міста відбивається минуле компанії Toyota, яка починала свою історію з виробництва ткацьких верстатів. На початковому етапі місто зможе прийняти близько 2000 жителів та дослідників, які займають розробкою передових технологій.
Це не буде містом у звичайному сенсі слова - Woven City стане своєрідним полігоном для вивчення та тестування інноваційних технологій. Президент компанії Акійо Тойода назвав цей проект «унікальною можливістю розробити технології майбутнього, в тому числі цифрову операційну систему для міської інфраструктури».
Introducing Toyota Woven City at #CES2020! The town of the future... where people live, work and play. Bringing our vision of #MobilityforAll to life in a living laboratory. Learn more: https://t.co/uoeb2zZ8wu pic.twitter.com/yLlLAEh3kF
— Toyota USA (@Toyota) January 6, 2020
Будівництво Woven City почнеться у 2021 році під керівництвом данського архітектора Бьярке Інгельса. Компанія архітектора займалася проектуванням другого Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку та офісів технологічного гіганта Google в Кремнієвій долині та Лондоні.
В цьому експерименті партнерами Toyota виступлять сторонні комерційні компанії, а також незалежні дослідники. Жителями «розумного міста» стануть співробітники Toyota та їх сім'ї. Місцеві «громадяни» тестуватимуть автономний транспорт, робототехніку, технології «розумного будинку» та штучного інтелекту.
Виходячи з планів Woven City, в місті будуть три різних типи вулиць, які будуть переплітатися в місті: дороги для автомобілів, проїзди для велосипедів та моторолерів, а також для пішохідного трафіку. Всі вони будуть об'єднані в єдину мережу.
Їздити по головних вулицях «розумного міста» буде дозволено тільки автомобілям з нульовими викидами. Toyota буде використовувати власні капсули e-Palette в якості громадського транспорту та для перевезення вантажів. Для відпочинку в місті будуть створені центральний та районні парки.
В основному всі будівлі в місті будуть виготовлені з дерева з використанням традиційних японських будівельних технологій — це буде зроблено для зменшення вуглецевого сліду. Водневі паливні елементи виступлять джерелом живлення у місті. Вони будуть доповнені сонячними панелями на дахах будівель.
Все місто наповнять зони з природною рослинністю та гідропонікою. У житлових будинках встановлять роботів-асистентів та датчики, які будуть перевіряти здоров'я мешканців, їх потреби та щоденне життя.
Toyota заявляє, що компанія відкрита для партнерських відносин з іншими виробниками, які захочуть використовувати даний проект як полігон для тестування нових технологій. Вартість та точні терміни реалізації проекту поки не розголошуються.
За матеріалами: Toyota