Лондонське архітектурне бюро Practice Architecture побудувало будинок на одну сім'ю з використанням збірних панелей, до складу якого увійшли волокна конопель. Замовники проєкту володіють фермою в Кембриджширі, на якій льон та коноплі вирощуються для виробництва біопластика. Підсумком зусиль будівельників та дизайнерів стала незалежна будівля на три спальні, яку назвали Flat House.
В рамках проєкту основним завданням було створення будинку з використанням наявних на прилеглій території рослинних матеріалів. Архітектори Practice Architecture впевнені, що їм вдалося спроєктувати екобудинок, який залишає мінімальний вуглецевий слід.
Двоповерховий Flat House став першим прототипом будинку, побудованого з панелей, до складу яких входить конопля. Тепер автори проєкту мають намір поширити технологію для реалізації більш масштабних будівельних проєктів.
«Використання конопель може привести до зменшення частки матеріалів з великим вуглецевим слідом, оскільки рослина також розщеплює вуглець по мірі свого зростання, що робить екобудинок вуглецево-негативним, — кажуть архітектори. - Будинок відрізняється радикально низькими викидами, що було досягнуто завдяки використанню переважно натуральних матеріалів».
Площа Flat House складає 100 м2. Будинок складається з дерев'яного каркаса, обшитого панелями, а його теплоізоляція виконана з конопель та вапна. Він облицьований гофрованими листами з конопляних волокон та цукрової смоли. Вся сировина для них була вирощена на тій же ділянці. Будівлю було зібрано всього за 2 дні, а облицювальні листи та модульні панелі виготовлялися на сусідній фабриці.
В результаті вийшов сільський будинок з 3-ма спальнями, вітальнею відкритого планування, ванною та теплицею. Відмінними рисами інтер'єру будівлі стали просторі приміщення, дерев'яне оздоблення стін та підлоги, наявність хорошої циркуляції повітря та природного освітлення за рахунок безлічі вікон.
На першому поверсі облаштовані кухня, вітальня та їдальня. Спальні розташовані на другому поверсі. Частина стінових панелей була залишена без обробки, що додало інтер'єру сільські мотиви. Завдяки натуральному матеріалу, який пропускає повітря, в будинку забезпечується хороша вентиляція та сприятливий рівень вологості. Це запобігає поширенню цвілі та грибка.
Енергоефективна будівля оснащена системою опалення з бойлером, що працюють на паливних гранулах, а також сонячними батареями на даху.
У Practice Architecture не стали розкривати суму витрат на будівництво конопляного екобудинку. В рамках реалізації проєкту була заснована афільована з архітектурним бюро компанія Material Companies, яка буде займатися масштабуванням цього досвіду на всій території Великобританії.
Нагадаємо, що зовсім недавно, німецький архітектор Алексіс Дорньер розробив проєкт невеликих автономних екобудинків, які можна легко демонтувати та перевозити з місця на місце, а італійська архітектурна студія LDA.iMdA завершила роботу над екобудинком для городника, який ніби ширяє над землею та мінімально впливає на сільський ландшафт.
За матеріалами: ЕкоТехніка