Архітектура, яка вражає...

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Похилі сонячні панелі на стінах змінять вигляд будинків майбутнього

Похилі сонячні панелі на стінах змінять вигляд будинків майбутнього

Сонячні панелі давно пора розміщувати не тільки на дахах будівель, але й на стінах - особливо там, де немає вікон та інших важливих конструкцій, але сама по собі ця ідея не дуже рентабельна. Для її реалізації в Німеччині запустили проєкт SOLAR.shell, завдання якого - розробка нових типів фасадів з уже інтегрованими сонячними панелями.

Прототип такого фасаду вже створений на базі технології з Центру кремнієвої фотовольтаїки Фраунгофера за участю вчених з Лейпцизького університету прикладних наук та Дрезденського технічного університету. Тут використовується два новаторських рішення: різнопохилі секції під панелі та новий матеріал під назвою вуглебетон. І те, і інше можна використовувати окремо, але комбінація забезпечує максимальний ефект.

Замість того, щоб монтувати на фасад якийсь механізм повороту панелей для руху за сонцем, німецькі інженери просто розрахували декілька оптимальних позицій. Якщо розташувати в них панелі, то протягом світлового дня сумарний збір енергії буде на 50% вище, ніж при використанні стаціонарних елементів. Так, він трохи нижче, ніж в активних поворотних системах, зате вся конструкція в рази простіше та легше, та її не треба обслуговувати. Крім того, розташування панелей під різними кутами - це ще й цікавий архітектурний декоративний елемент.

Похилі сонячні панелі на стінах змінять вигляд будинків майбутнього

А вуглебетон - це нова версія звичного залізобетону, в якій замість металевої арматури використані вуглецеві волокна та трубки. Матеріал погано підходить для масивних споруд, на зразок фундаментів будівель або стінок бункерів, зате ідеальний для легких конструкцій. Він і розроблявся спеціально для фасадів, через те, що дозволяє вже при литві формувати ніші для встановлення сонячних панелей та супутнього устаткування. Крім цього міцність вуглебетона дозволяє створювати з нього фасади довільної форми, що вельми важливо при будівництві міст майбутнього.

За матеріалами: Техкульт

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки