Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Через 20 років на планеті виявиться 1,3 мільярда тонн пластикового сміття

Кількість пластикового сміття на Землі до 2040 року може потроїтися - його стане приблизно 1,3 млрд тонн. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених провівши комплексний аналіз нинішніх світових тенденцій. Також вчені показали, які заходи можуть зменшити цей показник майже на 80%.


Рожевий лід в Альпах назвали маркером точки неповернення в процесі глобального потепління

Льодовик Презена - один з найвідоміших гірськолижних курортів в італійських Альпах. Зараз він знаходиться під загрозою зникнення через глобальне потепління і його незвичне забарвлення - один з маркерів процесу. Водорості Ancylonema nordenskioeldii можуть стати «останнім цвяхом у труну» одного з італійських льодовиків.


«Холодна крапля» в Атлантичному океані порушує концепцію глобального потепління

Через глобальне потепління нагрівається не тільки атмосфера Землі, а й Світовий океан. Але так відбувається не всюди - на півночі Атлантичного океану, біля берегів Гренландії та півострова Лабрадор, є зона, яка поводиться всупереч всім тенденціям і поступово охолоджується.


Вчені довели причинно-наслідковий зв'язок між забрудненим повітрям та ранньою смертністю

Нове дослідження американських вчених надає повні докази причинно-наслідкового зв'язку тривалого впливу забрудненого повітря на передчасну смертність. Навіть незначний перегляд нормативів щодо якості повітря, може істотно скоротити ранню смертність та збільшити середню тривалість життя людини.


Дослідження: всі масові вимирання в історії Землі пов'язані з глобальним потеплінням

Згідно з дослідженням британських вчених, є беззаперечні підстави стверджувати, що всі п'ять масових вимирань в історії Землі були тісно пов'язані з глобальним потеплінням. До таких висновків вони прийшли вивчивши відкладення в стратотиповому розрізі Добс-Лінн.


Відпрацьоване ядерне паливо можна вічно зберігати в соляних шахтах

Вчені пропонують використовувати соляні шахти для зберігання ядерних відходів. На відміну від зберігання у водних басейнах, такий спосіб дозволить утримувати відпрацьоване паливо практично вічно.


Антициклони привели до рекордно швидкого танення Гренландського крижаного щита

У 2019-му році спостерігалася різка зміна атмосферної циркуляції в приполярних широтах, яка спровокувала антициклонічну активність. Наслідки не забарилися - за минулий рік Гренландський крижаний щит втратив найбільшу кількість льоду за всю історію спостережень - 550 мільярдів тонн - і тим самим підвищив рівень Світового океану на півтора міліметра.


Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...