Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Bosch: вуглецево-нейтральна діяльність в глобальному масштабі з 2020 року

Bosch: вуглецево-нейтральна діяльність в глобальному масштабі з 2020 року

Німецький промисловий концерн Bosch взяв на себе зобов'язання до 2020 року, тобто з наступного року забезпечити кліматичну нейтральність своєї діяльності в глобальному масштабі.

Дане рішення (прес-реліз) не було несподіваним, оскільки вже з 2007 року концерн активно знижував викиди та перевиконував відповідні проміжні цілі.

Промислові компанії, такі як Bosch, можуть зіграти велику роль в справі боротьби з глобальними кліматичними змінами, оскільки близько 32 відсотків світових викидів вуглекислого газу припадає на промисловість (за даними Міжнародного енергетичного агентства). В даний час Bosch викидає близько 3,3 млн тонн CO2 на рік.

Кліматична (вуглецева) нейтральність буде досягнута за рахунок придбання відновлюваної енергії в обсягах, відповідних енергоспоживанню, численних заходів з енергоощадження, а також компенсації залишків неминучих викидів шляхом інвестицій в енергоощадження поза межами концерну. На цьому Bosch не зупиняється та формулює набір заходів, спрямованих на подальше зниження викидів від своєї діяльності.

Важливим важелем для переходу до СО2 нейтральності є енергоефективність. Протягом наступних десяти років Bosch інвестує мільярд євро в підвищення енергоефективності своїх заводів і будівель. «Ми хочемо скоротити споживання енергії та викиди вуглекислого газу в абсолютних цифрах, а не тільки по відношенню до доданої вартості», - підкреслює Фолькмар Деннер, глава Robert Bosch GmbH.

До 2030 року має бути досягнута додаткова річна економія електричної та теплової енергії у 1,7 терават-годин, це більше п'ятої частини нинішнього енергоспоживання концерну. Bosch вже використовує свою власну енергетичну платформу з портфеля рішень «Індустрія 4.0» на більш ніж 30 заводах по всьому світу. Платформа являє собою хмарне програмне рішення, яке може відстежувати та контролювати енергоспоживання кожної машини.

Bosch: вуглецево-нейтральна діяльність в глобальному масштабі з 2020 року

У зв'язку з покупкою екологічно чистої електроенергії, компенсацією за викиди CO2 та енергопостачанням на основі ВДЕ компанія понесе додаткові витрати в розмірі одного мільярда євро до 2030 року. У той же період Bosch інвестує мільярд євро в підвищення власної енергоефективності, яка, у свою чергу, дозволить заощадити близько одного мільярда євро. Це скоротить тягар переходу компанії до кліматично-нейтрального стану з двох до одного мільярда євро, повідомляє концерн в прес-релізі.

При цьому важливо відзначити, що, проводячи заходи щодо підвищення енергоефективності, Bosch обкатує свої технологічні рішення, які згодом можуть бути запропоновані клієнтам. Адже саме корпоративні ініціативи є важливим чинником світової енергетичної трансформації. Вони сприяють зростанню інвестицій в нові енергетичні технології та енергоефективність.

Не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки