Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Нам зверху видно все: космічні супутники Vs вугільні електростанції

Нам зверху видно все: космічні супутники Vs вугільні електростанції

Carbon Tracker розробила унікальну методику оцінки виробничих потужностей електростанцій, що працюють на природній сировині. Її суть полягає в аналізі супутникових знімків, за допомогою яких можна отримати раніше не доступну інформацію про потенціал того чи іншого регіону, а також оцінити вплив вугільних станцій на навколишнє середовище та скорегувати кліматичну політику. Крім того, такий підхід дозволить інвесторам краще аналізувати фінансові дані про ринки, що розвиваються, які вносять істотний внесок у світовий ВВП та володіють значними корисними копалинами.

На серпень 2017 року на орбіті перебувало близько 1800 робочих супутників, 596 з них призначалися для спостереження за Землею. Комерційному оператору Planet належить 175 апаратів, які дозволяють робити знімки з роздільною здатністю до 30 сантиметрів. Революційні перетворення в космічній галузі, що дозволили поліпшити охоплення та деталізацію супутникових зображень, в поєднанні з досягненнями в області машинної обробки надали можливість істотно поглибити аналіз отриманих даних і моніторингу навколишнього середовища.

Обсяги виробництва та тарифи на електроенергію роблять серйозний вплив на економічний розвиток цілих регіонів. Однак, на багатьох ринках за межами ЄС і США дані про використання електростанцій часто бувають несвоєчасними, ненадійними або публічно недоступними. Передбачається, що ці ринки, в яких уряди та власники активів або не в змозі, або не хочуть надавати детальні й своєчасні дані, будуть домінувати в зростанні світового попиту, як у виробництві електроенергії, так і у використанні викопних ресурсів.

Так, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2040 року Китай може займати близько третини світового ринку електроенергії та понад 20% обсягу його виробництва буде ґрунтуватися на викопному паливі. Однак, Паризька хартія вимагає щодо швидкого виведення вугільної складової до 2040 року. Методологія Carbon Tracker дозволить зробити найбільш точний прогноз і визначити стратегію відмови від вугілля, а також можливі ризики від продовження роботи старою схемою. За словами розробників, середня точність оцінки потужностей станцій в США і ЄС склала 91% та 92% відповідно.

Наприклад, за допомогою нового методу вдалося з'ясувати, що близько 40% вугільних станцій в КНР є збитковими. На сьогодні «вуглецевий збір» становить 40 доларів за тонну і буде рости, а законодавство у сфері охорони навколишнього середовища посилюватися, таким чином фінансові втрати вугільного сектора цієї країни будуть тільки рости. Оптимізація роботи таких станцій відповідно до Паризької угоди, дозволить їх власникам уникнути втрат у 390 мільярдів доларів до 2040 року.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Читайте також

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...