Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Масштаби вимирання рослин виявилися недооцінені

Масштаби вимирання рослин виявилися недооцінені

Група дослідників з Королівського Ботанічного саду в Великобританії та Стокгольмського університету виявила, що вимирання рослин за останні два з половиною століття було більш масштабним, ніж припускали попередні оцінки. Стаття вчених опублікована в журналі Nature Ecology and Evolution.

Згідно з попередніми підрахунками, в останні два з половиною століття вимерли не менше 150 видів рослин. Але нове дослідження представляє дані, згідно з якими реальне число майже в чотири рази більше: вчені виявили 571 вид вимерлих рослин, починаючи з 1753 року.

Саме в цьому році Карл Лінней опублікував свою наукову роботу «Species plantarum» («Види рослин») - колекцію всіх відомих видів рослин на той час. За словами дослідників, з початку XX століття в середньому щороку вимирали приблизно три види — це приблизно в 500 разів перевищує природну швидкість вимирання рослин.

Група прийшла до цих висновків, використовуючи інформацію з бази даних, створеної ще у 1988 році працівниками Королівського ботанічного саду, які ставили перед собою мету скласти список всіх відомих рослин на планеті. З того часу в нього було додано понад 330 000 видів рослин.

Дослідники також склали карту вимирань, зазначивши, що більшість з них знаходяться в зоні тропіків та на островах. Серед «гарячих точок» - Південна Африка, Австралія, Індія та Гаваї. На думку ботаніків, основним винуватцем вимирання — є руйнування місця існування, хоча деякі рослини також постраждали від занадто масштабного знищення людиною. Наприклад, всі сандалові дерева в Чилі було знищено через їх екзотичний аромат.

Залишається тільки сподіватися, що здоровий глузд врешті-решт візьме гору перед наживою і подібна доля не торкнеться українських Карпат.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Читайте також

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...