Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Масштаби вимирання рослин виявилися недооцінені

Масштаби вимирання рослин виявилися недооцінені

Група дослідників з Королівського Ботанічного саду в Великобританії та Стокгольмського університету виявила, що вимирання рослин за останні два з половиною століття було більш масштабним, ніж припускали попередні оцінки. Стаття вчених опублікована в журналі Nature Ecology and Evolution.

Згідно з попередніми підрахунками, в останні два з половиною століття вимерли не менше 150 видів рослин. Але нове дослідження представляє дані, згідно з якими реальне число майже в чотири рази більше: вчені виявили 571 вид вимерлих рослин, починаючи з 1753 року.

Саме в цьому році Карл Лінней опублікував свою наукову роботу «Species plantarum» («Види рослин») - колекцію всіх відомих видів рослин на той час. За словами дослідників, з початку XX століття в середньому щороку вимирали приблизно три види — це приблизно в 500 разів перевищує природну швидкість вимирання рослин.

Група прийшла до цих висновків, використовуючи інформацію з бази даних, створеної ще у 1988 році працівниками Королівського ботанічного саду, які ставили перед собою мету скласти список всіх відомих рослин на планеті. З того часу в нього було додано понад 330 000 видів рослин.

Дослідники також склали карту вимирань, зазначивши, що більшість з них знаходяться в зоні тропіків та на островах. Серед «гарячих точок» - Південна Африка, Австралія, Індія та Гаваї. На думку ботаніків, основним винуватцем вимирання — є руйнування місця існування, хоча деякі рослини також постраждали від занадто масштабного знищення людиною. Наприклад, всі сандалові дерева в Чилі було знищено через їх екзотичний аромат.

Залишається тільки сподіватися, що здоровий глузд врешті-решт візьме гору перед наживою і подібна доля не торкнеться українських Карпат.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки