Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Японія хоче очистити від сміття всю Азію

Японія хоче очистити від сміття всю Азію

У Японії величезний досвід перероблення відходів і тепер вона має намір поділитися ним з іншими країнами регіону. Потрібно поспішати, поки перспективний ринок не захопили конкуренти з Китаю.

Перероблення та утилізація відходів — брудний, але прибутковий бізнес. За оцінками фінансових аналітиків, до 2022 року тільки сміттєспалювальні заводи будуть приносити своїм власникам $80 млрд. Японія, яка перетворює в енергію третину спалюваного сміття, планує отримати з ситуації, що склалася, максимальну вигоду.

В цьому році міністерство навколишнього середовища Японії виділило $18,6 млн для створення приватно-державного партнерства, яке займеться укладанням контрактів на утилізацію сміття. До складу консорціуму увійдуть представники муніципальної влади та такі компанії, як Hitachi Zosen, JFE Engineering і Mitsubishi Heavy Industries.

Основними клієнтами повинні стати країни Південно-Східної Азії, які переживають справжню сміттєву кризу.

Головна мета створення консорціуму — спроба захопити регіональний ринок перш, ніж це зробить Китай. Однак, на відміну від сусідів, японці мають намір не просто будувати електростанції, що працюють на смітті. Згідно з планом міністерства, консорціум буде надавати комплексні плани з управління відходами. У пакет послуг увійдуть системи видалення відходів, навчання персоналу та утилізація.

Для кожного конкретного випадку буде розроблена спеціальна програма. Наприклад, підхід до збирання сміття в містах на Філіппінах буде відрізнятися від очищення стічних вод у В'єтнамі та Індонезії.

Уже сьогодні пробні проекти діють в 10 країнах регіону, включаючи Сінгапур, Таїланд, Індонезію та В'єтнам.

Комплексний план міністерства буде оприлюднено на саміті G-20 в Осаці 28 та 29 червня. Основною темою зустрічі в цьому році стануть довкілля та енергетика з акцентом на зміну клімату та пластикове забруднення.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки