Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Японія хоче очистити від сміття всю Азію

Японія хоче очистити від сміття всю Азію

У Японії величезний досвід перероблення відходів і тепер вона має намір поділитися ним з іншими країнами регіону. Потрібно поспішати, поки перспективний ринок не захопили конкуренти з Китаю.

Перероблення та утилізація відходів — брудний, але прибутковий бізнес. За оцінками фінансових аналітиків, до 2022 року тільки сміттєспалювальні заводи будуть приносити своїм власникам $80 млрд. Японія, яка перетворює в енергію третину спалюваного сміття, планує отримати з ситуації, що склалася, максимальну вигоду.

В цьому році міністерство навколишнього середовища Японії виділило $18,6 млн для створення приватно-державного партнерства, яке займеться укладанням контрактів на утилізацію сміття. До складу консорціуму увійдуть представники муніципальної влади та такі компанії, як Hitachi Zosen, JFE Engineering і Mitsubishi Heavy Industries.

Основними клієнтами повинні стати країни Південно-Східної Азії, які переживають справжню сміттєву кризу.

Головна мета створення консорціуму — спроба захопити регіональний ринок перш, ніж це зробить Китай. Однак, на відміну від сусідів, японці мають намір не просто будувати електростанції, що працюють на смітті. Згідно з планом міністерства, консорціум буде надавати комплексні плани з управління відходами. У пакет послуг увійдуть системи видалення відходів, навчання персоналу та утилізація.

Для кожного конкретного випадку буде розроблена спеціальна програма. Наприклад, підхід до збирання сміття в містах на Філіппінах буде відрізнятися від очищення стічних вод у В'єтнамі та Індонезії.

Уже сьогодні пробні проекти діють в 10 країнах регіону, включаючи Сінгапур, Таїланд, Індонезію та В'єтнам.

Комплексний план міністерства буде оприлюднено на саміті G-20 в Осаці 28 та 29 червня. Основною темою зустрічі в цьому році стануть довкілля та енергетика з акцентом на зміну клімату та пластикове забруднення.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...