Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

ООН: зміни клімату зроблять мільйони людей бідними. Вони приведуть до відмови від демократії та прав людини

ООН: зміни клімату зроблять мільйони людей бідними. Вони приведуть до відмови від демократії та прав людини

Зміни клімату можуть призвести до бідності кількох мільйонів людей, відмови від демократії та прав людини, а в кінцевому підсумку — до сегрегації багатих і бідних, «кліматичному апартеїду». Про це йдеться в доповіді Організації об'єднаних націй (ООН), присвяченому наслідкам змін клімату.

Звіт спирається на дані Світового банку та Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, в яких враховуються зміни при підвищенні глобальної температури на 2°C вище рівня доіндустріальної епохи.

Такі кліматичні зміни можуть привести до того, що від 100 до 400 млн осіб будуть схильні до ризику голоду, а 1-2 млрд залишаться без доступу до достатньої кількості води. До 2080 року врожайність може впасти на 30%, в той час як недоїдання, малярія, діарея та тепловий стрес можуть призвести до додаткових 250 тис. смертей на рік до 2030 року.

Якщо такий сценарій стане реальним, багаті постраждають менше бідних — тоді як бідні наносять набагато меншої шкоди навколишньому середовищу, вважають в ООН. 3,5 млрд чоловік, що становлять бідну половину населення світу, несуть відповідальність тільки за 10% всіх викидів вуглекислого газу, в той час як найбагатші 10% відповідають за половину викидів. Найбагатші люди на Землі - 1% - наносять в 175 разів більшої шкоди навколишньому середовищу, ніж 10% бідних.

У доповіді говориться, що не менш важливою, ніж питання продовольчої безпеки, житла і водопостачання, є загроза демократії та верховенству права. Очікувана масова міграція людей, змушених або голодувати, або рухатися, «створить величезні та безпрецедентні проблеми для управління» і, ймовірно, стимулює «націоналістичні, ксенофобські, расистські та інші заходи реагування», вважають в ООН.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки