Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Astrangia poculata

Наслідки забруднення океану: виявлені корали, які надають перевагу мікропластику, ніж натуральній їжі

Міжнародна група вчених, під керівництвом біологів з університету Бостона, виявила вид коралів - Astrangia poculata - які вважають за краще харчуватися мікропластиком замість звичайної їжі.

Більш того, морські істоти віддають перевагу пластику, який може містити небезпечні для їхнього здоров'я бактерії. Дослідження опубліковане в науковому журналі Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences.

Вчені на чолі з біологом Ренді Ротьян з Бостонського університету зібрали зразки чотирьох колоній невеликого корала Astrangia poculata. Він мешкає на всій протяжності атлантичного узбережжя США — від Массачусетсу до Мексиканської затоки. Дослідники вибрали ділянку біля узбережжя штату Род-Айленд приблизно в 39 км від міста Провіденс. Саме він, на думку вчених, є основним джерелом забруднення прибережних вод пластиком.

Astrangia poculata

Astrangia poculata

Повернувшись в лабораторію, фахівці вибірково розрізали коралові поліпи, в кожному з яких виявили понад 100 частинок мікропластику (фрагменти синтетичних полімерів розміром менше ніж 5 мм). Потім команда провела експеримент: запропонувала вирощеним у лабораторії коралам два види їжі на вибір: пластикові мікрогранули, пофарбовані флуоресцентною фарбою синього кольору та яйця креветок розміром зі шпилькову головку. Кожен поліп з'їв вдвічі більше пластикових мікрочастинок, ніж яєць. А після того, як корали наїлися пластика, то взагалі перестали їсти яйця.

«Результати мене шокували. Вони не просто пасивно їдять частки, які плавають в межах досяжності їх щупалець... На жаль, вони вважали за краще пластик справжній їжі», сказала співавтор роботи, співробітниця військово-морського центру інформаційних атак Pacific в Сан-Дієго Джессіка Каріллі.

В ході додаткового експерименту вчені помістили пластикові гранули в морську воду, щоб вони покрилися тонким шаром бактерій. Утворену біоплівку фахівці промаркували бактеріями кишкової палички, що підсвічується флуоресцентною зеленою фарбою. Більш ніж через 48 годин після проковтування гранул, поліпи почали випльовувати їх назад. Однак кишкова паличка залишалася в їх травній порожнині. В результаті все істоти, в організм яких потрапили гранули з кишковою паличкою, загинули протягом двох тижнів. За словами вчених, кишкова паличка рідко зустрічається в океані, але хвороби можуть викликати й інші бактерії, зосереджені на поверхні мікропластику в океані.

Щорічно у Світовий океан викидається — переважно з континентів — від 4,8 млн тонн до 12,7 млн тонн пластикових відходів і ця цифра постійно зростає. Такі зміни, поряд з підкисленням океану, стають — або стануть вже найближчим часом — смертельними для багатьох живих організмів, що мешкають у воді.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки