Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Дослідження: наявних заводів та машин досить для потепління на 2°C

Дослідження: наявних заводів та машин досить для потепління на 2°C

Кліматологи з Каліфорнійського університету з'ясували, що вже теперішньої інфраструктури, промислових підприємств, електростанцій та автомобілів досить для підвищення глобальної температури вище безпечної відмітки, тобто на 2 та більше градуси Цельсія.

Паризька хартія, підписана у 2015 році, спонукала уряди всього світу зробити значні кроки по обмеженню глобального потепління — країни, що ратифікували угоду, обіцяли не допустити, щоб глобальна температура піднялася на 2°C вище доіндустріального рівня в цьому столітті.

У документі йшлося про те, що навіть підвищення температури на 1,5°C до 2100 року призведе до руйнівних наслідків — збільшення числа повеней, штормів, підвищенню рівня океану та інших негараздів. ООН при цьому прогнозує, що з урахуванням нинішніх викидів вуглекислого газу та їх подальшим збільшенням, температура до кінця століття може вирости на 3°C.

Дослідники підрахували, що поточні викиди промислових підприємств та електростанцій по всьому світу, складають близько 658 гігатонн CO2 на рік — це більше, ніж необхідно для підвищення температури на 1,5°C, і майже дві третини від того обсягу, який необхідний для росту температури на 2°C. Дослідження опубліковане в журналі Science.

«Ми повинні досягти чистих нульових викидів вуглекислого газу до середини сторіччя, щоб домогтися стабілізації глобальних температур, як того вимагають міжнародні угоди, такі як Паризька хартія. Але цього не станеться, якщо ми не позбудемося довговічних електростанцій, котлів, печей і транспортних засобів до кінця їх терміну служби та не замінимо їх технологіями з нульовими викидами CO2», заявив Ден Тонг, провідний автор дослідження.

Недавнє дослідження Breakthrough National Centre for Climate Restoration, опублікованому в травні цього року, доводить, що зміна клімату несе «екзистенціальну загрозу людської цивілізації», і цей процес, починаючи з 2050 року, на жаль, неминучий і вже незворотній.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки