Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Київ як Стамбул: яким стане клімат до 2050 року

Київ як Стамбул: яким стане клімат до 2050 року

Швейцарські вчені розповіли про наслідки потепління, провівши зрозумілі паралелі. Мегаполіси ніби зрушаться на 1000 км південніше. У Києві стане так само спекотно, як в Стамбулі, а в Парижі — як на Майорці. Міста, розташовані ще південніше, очікує безпрецедентна посуха.

Кліматологи зі Швейцарської вищої технічної школи вивчили погодні умови 520 найбільших міст світу з 19 параметрами, що показує коливання температури та кількість опадів. Для моделювання майбутнього вони навмисно використовували оптимістичні сценарії, тобто припустили, що емісія вуглекислого газу до середини століття стабілізується, а середній рівень температури у світі підвищиться лише на 1,4 градуса Цельсія.

Потім учені порівняли клімат різних міст зараз та в майбутньому один з одним. Вийшло, що погода в містах північної півкулі до 2050 року буде схожа на сучасну погоду міст, розташовані на 1000 км ближче до екватора. А південні міста очікує серйозне потепління і нестабільні періоди посух та злив.

Наприклад, клімат Лондона майбутнього стане таким же, як в столиці Іспанії Мадриді, Париж чекає середземноморська спека, а у Львові — погода стане як в грецьких Афінах.

77% міст світу торкнуться «значні зміни» в кліматичних умовах, а у 22% з'являться нові умови — тобто перш їм не властиві.

В Європі влітку і взимку стане тепліше, в середньому на 3,5 і 4,7 градуса Цельсія, відповідно. Це змусить жителів північних країн активніше купувати та застосовувати кондиціонери, що збільшить навантаження на енергосистему та викиди СО2.

«Уже років 30 назад більшість з нас дійшло згоди про те, що клімат змінюється через діяльність людини, але ми все ще не зуміли перейти до активних дій», підкреслює Жан-Франсуа Бастін, провідний автор дослідження.

Іншій дослідницькій групі з Університету Небраски-Лінкольна вдалося оцінити, як саме екосистеми реагують на зовнішній вплив — спека, урбанізація та сільське господарство поступово витісняють екосистеми на північ.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...