Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Київ як Стамбул: яким стане клімат до 2050 року

Київ як Стамбул: яким стане клімат до 2050 року

Швейцарські вчені розповіли про наслідки потепління, провівши зрозумілі паралелі. Мегаполіси ніби зрушаться на 1000 км південніше. У Києві стане так само спекотно, як в Стамбулі, а в Парижі — як на Майорці. Міста, розташовані ще південніше, очікує безпрецедентна посуха.

Кліматологи зі Швейцарської вищої технічної школи вивчили погодні умови 520 найбільших міст світу з 19 параметрами, що показує коливання температури та кількість опадів. Для моделювання майбутнього вони навмисно використовували оптимістичні сценарії, тобто припустили, що емісія вуглекислого газу до середини століття стабілізується, а середній рівень температури у світі підвищиться лише на 1,4 градуса Цельсія.

Потім учені порівняли клімат різних міст зараз та в майбутньому один з одним. Вийшло, що погода в містах північної півкулі до 2050 року буде схожа на сучасну погоду міст, розташовані на 1000 км ближче до екватора. А південні міста очікує серйозне потепління і нестабільні періоди посух та злив.

Наприклад, клімат Лондона майбутнього стане таким же, як в столиці Іспанії Мадриді, Париж чекає середземноморська спека, а у Львові — погода стане як в грецьких Афінах.

77% міст світу торкнуться «значні зміни» в кліматичних умовах, а у 22% з'являться нові умови — тобто перш їм не властиві.

В Європі влітку і взимку стане тепліше, в середньому на 3,5 і 4,7 градуса Цельсія, відповідно. Це змусить жителів північних країн активніше купувати та застосовувати кондиціонери, що збільшить навантаження на енергосистему та викиди СО2.

«Уже років 30 назад більшість з нас дійшло згоди про те, що клімат змінюється через діяльність людини, але ми все ще не зуміли перейти до активних дій», підкреслює Жан-Франсуа Бастін, провідний автор дослідження.

Іншій дослідницькій групі з Університету Небраски-Лінкольна вдалося оцінити, як саме екосистеми реагують на зовнішній вплив — спека, урбанізація та сільське господарство поступово витісняють екосистеми на північ.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки