Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Трансляція та перегляд порно виділяє стільки ж вуглецю, скільки все населення Бельгії

Трансляція та перегляд порно виділяє стільки ж вуглецю, скільки все населення Бельгії

Трансляція та перегляд онлайн-відео виробляє 300 млн тонн діоксиду вуглецю на рік, або майже 1% від загальносвітових викидів. На частку відеосервісів припадає третина цієї кількості, а ще одну третину складають порносервіси. При перегляді порнороликів в рік виділяється стільки ж вуглецю, скільки у всій Бельгії.

Це висновки французького аналітичного центру The Shift Project. За їхніми оцінками, на частку цифрових технологій припадає 4% шкідливих викидів, а до 2025 року ця цифра може зрости до 9%.

Також вони оцінили викиди вуглецю тільки через перегляд та трансляції онлайн-відео. Автори використовували звіти компаній Cisco та Sandvine за 2018 рік. Потім вони оцінили, скільки електроенергії споживається для передачі цих відео та їх перегляду на різних пристроях — від телефонів до телевізорів.

Визначення «онлайн-відео», яке міститься в доповіді, не включає при цьому потокове відео — наприклад, відеодзвінки по Skype, трансляції на YouTube, на частку яких припадає ще 20% відео.

Перехід на ще більш високу якість відео, наприклад, на 8K, буде сприяти подальшому збільшенню викидів. Те ж саме можна сказати й про запуск потокових ігрових сервісів, таких як Google Stadia, але у звіті навіть немає спроб оцінити їх вплив.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...