Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Біологи: кинуті сигаретні недопалки вбивають рослини!

Біологи: кинуті сигаретні недопалки вбивають рослини!

Попри успіхи міжнародного руху за зменшення числа курців, щодня в навколишнє середовище потрапляють величезна кількість сигаретних недопалків. Щорічно люди викидають понад 4,5 трлн недопалків — майже половина з них викидається не на звалища, а на землю. При розкладанні недопалка з'являється ацетат целюлози та пластик, які можуть лежати в землі не менше 10 років.

Біологи з Університету Раскіна в Кембриджі прийшли до висновку, що викинуті на землю недопалки негативно впливають на рослини, аж до їх повного знищення. На початку свого дослідження, вчені нарахували в найближчому міському парку понад сотню недопалків на один квадратний метр. Вони взялися з'ясувати, як такий вид відходів впливає на стан трави та дрібних рослин.

Для дослідження вчені висадили галявини трави та білої конюшини, які вважаються базовою кормовою культурою для домашньої худоби в Великобританії. Біла конюшина та трава також часто покривають ґрунт в парках та на газонах, і практично ніхто не звертає на них уваги. Вчені підготували чотири типи недопалків: від звичайних сигарет з фільтром та таких же ментолових, з яких половина була викурена, а інша просто відірвана.

Недопалки були розкидані на землі серед насаджень, без схеми, хаотично. Через 21 день з'ясувалося, що у конюшини довжина надземної частини зменшилася на 27%, а біомаса коренів зменшилася на 57%. У трави ці показники склали 10% та 13%. Дані, отримані в порівнянні з контрольними групами рослин. Але найцікавіше — ніякої принципової різниці між ділянками з різними типами недопалків не було.

З цього вчені зробили висновок, що причина гноблення рослин не в тютюнової суміші, а в целюлозно-ацетатному волокні, що використовується в фільтрах. Там є пластифікатори, що додаються для гнучкості матеріалу, які вимиваються та потрапляють в ґрунт. Висновок простий — треба навчитися викидати недопалки в сміттєві урни, а не на газони.

Зараз екологи намагаються домогтися заборони використання сигаретних фільтрів, оскільки вони практично не приносять ніякої користі для здоров'я, а діють тільки як маркетинговий інструмент. Проте, влада практично всіх країн, відмовляються забороняти сигаретні фільтри, посилаючись на брак даних про їх вплив на природу. З появою даного дослідження, дуже сподіваємося, що ситуація зміниться.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...