Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У першому місті США повністю заборонили газ в новобудовах

У першому місті США повністю заборонили газ в новобудовах

Каліфорнійське місто Берклі стало першим в США, де влада повністю заборонили газову проводку в нових будівлях. Заборона набуває чинності з січня 2020 року, її головна мета — мінімізувати вплив забудови на процес глобального потепління. З цього моменту підведення газу до нових багатоквартирних та приватних будинків буде припинено, а для нагріву води та приготування їжі покупцям нової нерухомості доведеться використовувати електрику.

Використання газового опалення та плит становить до 25% всіх викидів парникових газів в Каліфорнії. І хоча природний газ вважається менш брудним паливом, ніж вугілля, проте це викопне паливо, а його видобуток та спалювання вносять свій внесок в зміни клімату. Влада Берклі вважає, що до 2045 року їм вдасться використовувати тільки чисту енергію з нульовим викидом вуглецю.

Зараз Каліфорнія — лідер по генерації чистої енергії завдяки активному впровадженню сонячних батарей. Однак критики закону вказують, що поки нагрів газом все ще обходиться дешевше, ніж за рахунок електрики, і побоюються зростання витрат домовласників та орендарів. І нові обмеження вже позначилися на цінах на нерухомість в Берклі та поруч з містом.

Проти введення закону виступили тільки девелопери, які вважають, що нове житло без газу матиме меншу ринкову вартість, ніж вторинне житло з уже проведеною інфраструктурою. При цьому на нове будівництво припадає лише 1% житлового фонду в Каліфорнії.

Однак глава каліфорнійської енергетичної комісії Девід Хохчайльд підтримує цю ініціативу. За його даними, ще близько 50 міст в Каліфорнії зараз розглядають аналогічні обмеження для індивідуальних споживачів. Він бачить це як органічну частину кампанії щодо якнайшвидшого переходу на поновлювані джерела енергії.

У першому місті США повністю заборонили газ в будинках

Берклі відомий своєю готовністю раніше інших вводити прогресивні обмеження. Так, ще в 1977 році в барах міста заборонили курити. А на початку нинішнього року влада заборонила використання одноразових столових приборів в місцевих ресторанах швидкого харчування, а також ввели податок на одноразові стаканчики - 25 центів за штуку.

У разі, якщо тестування закону в Берклі стане успішним, аналогічні закони можуть прийняти й інші міста Каліфорнії, а також штати США. Крім того, федеральні уряди європейських країн та США постійно розглядають стратегії поетапної відмови від використання природного газу, і модель Берклі може стати показовою для введення цих законів.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...