Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

ЄС скоротить фінансування проектів, пов'язаних з викопним паливом

ЄС скоротить фінансування проектів, пов'язаних з викопним паливом

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), державна фінансово-кредитна установа ЄС, припинить фінансування проектів, пов'язаних з викопним паливом, щоб привести свою стратегію у відповідність до Паризьких угод. Вони планують вкладати більше грошей у відновлювану енергетику.

Підрозділ ЄС з кредитування розробило плани, які пропонують скоротити підтримку проектів енергетичної інфраструктури, залежних від нафти, газу або вугілля та заборонити компаніям подавати подібні заявки на отримання кредитів після 2020 року.

В Європейському інвестиційному банку ж заявили, що вони переорієнтуються на довгострокові інвестиції, які будуть відповідати Паризьким угодам. Згідно з ним, країнам потрібно утримати зростання глобальної середньої температури «набагато нижче» 2°C та «докласти зусиль» для обмеження зростання температури величиною 1,5°C.

Банк також заявив, що він створить фонд для переходу на «зелену» енергетику. Він буде підтримувати проекти, які допоможуть членам ЄС перейти до екологічно чисту економіку. У минулому ЄІБ фінансував проекти, пов'язані з викопним паливом, включаючи Трансадріатичний газопровід та сховища нафти на Кіпрі.

У червні 80 організацій та академіків опублікували відкритий лист до ЄІБ, в якому закликали банк припинити фінансування в області викопного палива, яке перевищило 2,4 мільярда євро у 2018 році.

Алекс Дукас з організації Oil Change International, яка виступає на захист навколишнього середовища, зазначив: «Пропозиція ЄІБ припинити фінансування викопних видів палива до 2020 року — це величезний крок вперед в області кліматичного лідерства. Завдяки цьому найбільшому у світі кредитору, тепер цілком під силу залишити в минулому нафту, газ та вугілля».

Нагадаємо, що за оцінкою експертів ООН, кліматичні катастрофи внаслідок глобального потепління, відбуваються вже кожен тиждень і темп зростає набагато швидше, ніж передбачали фахівці.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...