Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Вуглецевий податок: чи можна його ввести не зашкодивши економіці?

Вуглецевий податок: чи можна його ввести не зашкодивши економіці?

На думку дослідників з Массачусетського технологічного інституту, є оптимальний спосіб введення вуглецевого податку для досягнення цілей Паризької угоди з мінімальним збитком для економіки. На прикладі Індії вчені підрахували, як зробити це безболісно та закласти основу для вирішення і більш амбітних завдань зі скорочення викидів.

По мірі того, як економіка Індії зростає бурхливими темпами, збільшуються і її потреби в електриці. При цьому, згідно з цілями Паризької угоди, до 2030 року країна зобов'язана знизити викиди вуглекислого газу на 30-35% в порівнянні з 2005 роком та збільшити частку ВДЕ в генерації електроенергії до 40%.

Чи зможе Індія досягти своїх кліматичних цілей, не ставлячи під загрозу економічне зростання? Дослідники з Массачусетського технологічного інституту(MIT) розробили модель національної економіки та протестували на ній різні сценарії скорочення викидів.

Згідно з дослідженням, саме введення податку на вуглець буде найменш витратним способом досягти цілей Паризької угоди. І він скоротить викиди не тільки в енергетичному секторі, а й у всій економіці.

Альтернативний варіант — введення квот на використання чистої енергії. Але коштувати це буде в 10 разів дорожче, в основному за рахунок зростання цін на електрику. Комбінація цих двох підходів при нинішній ціні на ВДЕ обійдеться економіці трохи дорожче, ніж один тільки вуглецевий податок. Однак в майбутньому, розвиток технологій значно знизить витрати на чисту енергію, що дозволить Індії поставити більш амбітні кліматичні цілі без ризику для економічного зростання, стверджують в MIT.

За словами авторів, дослідження буде корисним і для інших країн, які заявили про прихильність цілям Паризької угоди, але поки не розробили політики по їх досягненню.

Лідером в боротьбі з кліматичними змінами, на даний час, залишається Євросоюз, проте навіть тут є деякі країни, які сильно залежать від вугілля та чинять опір нововведенням.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Новини партнерів

Читайте також

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...