Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Chevron запустив проект із захоронення вуглекислого газу

Chevron запустив проект із захоронення вуглекислого газу

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Австралія входить до числа країн, викиди парникових газів в яких продовжують досягати рекордно високих рівнів. Приблизно половина приросту у 2018 році, доводиться на одне джерело — газовий проект «Горгона», який належить Chevron. Тепер компанія намагається компенсувати викиди за допомогою проекту із захоронення вуглекислого газу.

Установка, яку компанія побудувала у 2016 році за 88 млрд доларів, виробляє 25 млн тонн природного газу та до 10 млн тонн діоксиду вуглецю на рік. Це пов'язано з тим, що родовище газу містить не тільки природний, але й вуглекислий газ. Тому Chevron повинен відокремлювати вуглекислий газ від суміші, перш ніж зріджувати його для транспортування.

Велика частина виділеного у процесі діоксиду вуглецю викидається в атмосферу. Однак уряд Австралії зобов'язав компанію Chevron закопувати частину газу, щоб він не шкодив атмосфері Землі.

Chevron оголосив про початок закачування стисненого вуглекислого газу в пласт пісковику під природним заповідником на сусідньому острові Барроу. У компанії повідомили, що після завершення первинних випробувань буде щорічно закопувати до 4 млн тонн вуглекислого газу, що дозволить скоротити вуглецевий слід проекту приблизно на 40%.

Технологія, що лежить в основі проекту, називається уловлювання та зберігання вуглецю, і Міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату вважає її життєво важливою для скорочення глобальних викидів. Хоча ця технологія використовується в комерційних цілях вже понад 50 років, сьогодні у світі існує всього близько 20-ти подібних великомасштабних проектів.

Нагадаємо, що кліматологи з Каліфорнійського університету з'ясували, що вже теперішньої інфраструктури, промислових підприємств, електростанцій та автомобілів досить для підвищення глобальної температури вище безпечної відмітки, тобто на 2 та більше градуси Цельсія.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів

 

Новини партнерів

 

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...