Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Chevron запустив проект із захоронення вуглекислого газу

Chevron запустив проект із захоронення вуглекислого газу

Австралія входить до числа країн, викиди парникових газів в яких продовжують досягати рекордно високих рівнів. Приблизно половина приросту у 2018 році, доводиться на одне джерело — газовий проект «Горгона», який належить Chevron. Тепер компанія намагається компенсувати викиди за допомогою проекту із захоронення вуглекислого газу.

Установка, яку компанія побудувала у 2016 році за 88 млрд доларів, виробляє 25 млн тонн природного газу та до 10 млн тонн діоксиду вуглецю на рік. Це пов'язано з тим, що родовище газу містить не тільки природний, але й вуглекислий газ. Тому Chevron повинен відокремлювати вуглекислий газ від суміші, перш ніж зріджувати його для транспортування.

Велика частина виділеного у процесі діоксиду вуглецю викидається в атмосферу. Однак уряд Австралії зобов'язав компанію Chevron закопувати частину газу, щоб він не шкодив атмосфері Землі.

Chevron оголосив про початок закачування стисненого вуглекислого газу в пласт пісковику під природним заповідником на сусідньому острові Барроу. У компанії повідомили, що після завершення первинних випробувань буде щорічно закопувати до 4 млн тонн вуглекислого газу, що дозволить скоротити вуглецевий слід проекту приблизно на 40%.

Технологія, що лежить в основі проекту, називається уловлювання та зберігання вуглецю, і Міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату вважає її життєво важливою для скорочення глобальних викидів. Хоча ця технологія використовується в комерційних цілях вже понад 50 років, сьогодні у світі існує всього близько 20-ти подібних великомасштабних проектів.

Нагадаємо, що кліматологи з Каліфорнійського університету з'ясували, що вже теперішньої інфраструктури, промислових підприємств, електростанцій та автомобілів досить для підвищення глобальної температури вище безпечної відмітки, тобто на 2 та більше градуси Цельсія.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки