Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Підвищення температури Світового океану збільшило концентрацію небезпечного для людини токсину

Підвищення температури Світового океану збільшило концентрацію небезпечного для людини токсину

Через підвищення температури води у Світовому океані та перевилов риби, концентрація метилртуті (MeHg) в організмі багатьох промислових видів морських хижаків зросла. Це може скоротити обсяг риби, придатної для вилову, через вміст в її організмі цієї токсичної для людини речовини, говориться в дослідженні групи вчених з США, Індії та Канади.

Метилртуть — це металоорганічний катіон ртуті, який накопичується в організмі як тварин та риб, так і людей, і призводить до хвороби Мінамата. Ця речовина часто акумулюється в океанічних мікроорганізмах, а потім потрапляє в організм морських хижих риб. В результаті вміст метилртуті в воді може бути в шість разів нижче, ніж в організмі риб.

Вченим вже відомо, що концентрація токсину в організмі хижих риб за останні роки зросла — тепер дослідники вирішили з'ясувати, які чинники впливають на цей процес.

Біологи змоделювали динаміку концентрації метилртуті в тканинах двох видів хижаків — атлантичної тріски та катрана. З'ясувалося, що на неї впливає занадто активний вилов риб: катрани перейшли з оселедця на кальмарів, а тріска — на омарів та безхребетних, в яких міститься більше метилртуті, ніж в оселедці. Але вагомим фактором стало глобальне потепління та підвищення температури води у Світовому океані.

Нагадаємо, що глобальна зміна клімату та зрушення в напрямках вітру різко підвищило рівень турбулентності, якому піддаються літаки, що виконують авіарейси. До такого висновку прийшли метеорологи з Університету Редінга, аналізуючи повітряні потоки над Атлантичним океаном.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки