Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Дослідження: дихати повітрям сучасного мегаполісу рівносильно викурювання пачки сигарет щодня

Дослідження: дихати повітрям сучасного мегаполісу рівносильно викурюванню пачки сигарет щодня

У США підбили підсумки дослідження, яке проводилося з 2000 по 2018 роки в шести мегаполісах США: Чикаго, Вінстон-Сейлем в Північній Кароліні, Балтиморі, Лос-Анджелесі, Сент-Полі в Міннесоті та Нью-Йорку. Метою було вивчення складу повітря, яким дихають жителі цих густонаселених міст та його вплив на розвиток хронічних захворювань. Вердикт бентежить: жителі сучасних міст ризикують своїм здоров'ям так само, як і завзяті курці.

Повітря в великих містах не просто брудне, а надзвичайно брудне, хоча в мегаполісах США вже давно немає промислових підприємств, як, наприклад, в Китаї. Однак велика кількість викидів в атмосферу від двигунів машин та побутового обладнання в комбінації з ультрафіолетовим випромінюванням і озоном складають руйнівну комбінацію.

Дослідники привели таку аналогію, щоб описати свої висновки. Людина, яка прожила в зазначених містах 10 років, має такий же ризик захворіти на емфізему, як і курець, який викурював по одній пачці сигарет 29 років поспіль. Це почасти пояснює, чому всі зусилля пропаганди боротьби з курінням не роблять людей більш здоровими — вони вже не курять, але їхні легені все одно страждають від надзвичайно брудного міського повітря.

Але не тільки повітря у містах зіпсовано життєдіяльністю людини. Свіже дослідження Національного центру екологічного аналізу та синтезу (NCEAS) США вперше оцінило сукупний вплив антропогенних чинників на океан — від забруднення до надмірного промислу риби. Висновок невтішний: приблизно 60% океану схильне цьому впливу та ситуація буде тільки погіршуватися, якщо не вжити термінових заходів.

Робіть висновки, та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...