Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Дослідження: дихати повітрям сучасного мегаполісу рівносильно викурювання пачки сигарет щодня

Дослідження: дихати повітрям сучасного мегаполісу рівносильно викурюванню пачки сигарет щодня

У США підбили підсумки дослідження, яке проводилося з 2000 по 2018 роки в шести мегаполісах США: Чикаго, Вінстон-Сейлем в Північній Кароліні, Балтиморі, Лос-Анджелесі, Сент-Полі в Міннесоті та Нью-Йорку. Метою було вивчення складу повітря, яким дихають жителі цих густонаселених міст та його вплив на розвиток хронічних захворювань. Вердикт бентежить: жителі сучасних міст ризикують своїм здоров'ям так само, як і завзяті курці.

Повітря в великих містах не просто брудне, а надзвичайно брудне, хоча в мегаполісах США вже давно немає промислових підприємств, як, наприклад, в Китаї. Однак велика кількість викидів в атмосферу від двигунів машин та побутового обладнання в комбінації з ультрафіолетовим випромінюванням і озоном складають руйнівну комбінацію.

Дослідники привели таку аналогію, щоб описати свої висновки. Людина, яка прожила в зазначених містах 10 років, має такий же ризик захворіти на емфізему, як і курець, який викурював по одній пачці сигарет 29 років поспіль. Це почасти пояснює, чому всі зусилля пропаганди боротьби з курінням не роблять людей більш здоровими — вони вже не курять, але їхні легені все одно страждають від надзвичайно брудного міського повітря.

Але не тільки повітря у містах зіпсовано життєдіяльністю людини. Свіже дослідження Національного центру екологічного аналізу та синтезу (NCEAS) США вперше оцінило сукупний вплив антропогенних чинників на океан — від забруднення до надмірного промислу риби. Висновок невтішний: приблизно 60% океану схильне цьому впливу та ситуація буде тільки погіршуватися, якщо не вжити термінових заходів.

Робіть висновки, та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки