Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Глобальне потепління запустило епідемію захворювання нирок

Глобальне потепління запустило епідемію захворювання нирок

Фахівці вважають, що епідемія хронічного захворювання нирок пов'язана зі спекою та зневодненням, посилене дією пестицидів та інфекцій. По мірі того, як клімат буде ставати тепліше, число хворих значно зросте, попереджають вчені.

Фермери та сільськогосподарські робітники в країнах Центральної Америки зіткнулися із загадковою епідемією хронічної хвороби нирок. У Нікарагуа та Сальвадорі вона вийшла на друге місце серед основних причин смерті. А у Гватемалі число померлих від неї за останні 10 років зросла на 83%. Хвороба зустрічається й в інших регіонах, наприклад, на півдні США.

Точна причина захворювання залишається невідомою. Воно мало нагадує звичну лікарям хронічну хворобу нирок, яка виникає внаслідок діабету та гіпертонії. Однак той факт, що від хвороби страждають в основному працівники на виробництві цукрового очерету, наводить на певні висновки.

На думку вчених, в епідемії хронічної хвороби нирок винні кілька факторів. Основною причиною може бути перегрів та зневоднення, які посилюються вплив пестицидів, важких металів, інфекцій та загальної бідності.

Чим спекотніше погода, тим більше випадків загадкової хвороби фіксують лікарі. З огляду на те, що клімат змінюється все швидше, хронічна хвороба нирок буде вражати все більше людей.

Недуга, що вражає центральноамериканських робочих — лише один із прикладів того, як глобальне потепління призводить до поширення небезпечних хвороб. Наприклад, почастішали хвилі спеки погіршують стан людей із захворюваннями серцево-судинної системи. Більш тепла погода також сприяє розвитку алергій і дозволяє комахам та кліщам, що переносять небезпечні інфекції, поширюватися все далі на північ.

З огляду на те, що глобальне потепління змінює частоту появи багатьох хвороб, фахівці пропонують змінити курси підготовки лікарів. Однак через брак фахівців та консервативності програм зробити це непросто.

Але не тільки глобальне потепління вбивчо впливає на розвиток та поширення багатьох хвороб. В останній доповіді Світового банку говориться про те, що людству загрожує інша масштабна загальносвітова криза - «криза води» - яка вже призводить до затримок розвитку у дітей.

Робіть висновки, та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки