Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Європа нагрівається набагато швидше, ніж прогнозували кліматологи

Європа нагрівається набагато швидше, ніж прогнозували кліматологи

Кліматологи недооцінили вплив глобального потепління на Європу. Кількість екстремально жарких днів тут потроїлася всього за 70 років. Хвилі спеки вже становлять серйозну загрозу для здоров'я людей.

Липень цього року став найспекотнішим місяцем за всю історію метеоспостережень. Наприклад, в Європі був поставлений новий температурний рекорд: повітря на півдні Франції прогрілося до 46°C. І далі буде тільки гірше — згідно з новим дослідженням, європейський континент нагрівається так швидко, що це не вкладається в теперішні кліматичні моделі.

Команда з Американського геофізичного союзу вивчила дані про погоду, зібрані європейськими метеостанціями з 1950 по 2018 роки. Потім вчені виділили з цього масиву інформацію про найспекотніші та найхолодніші дні, та проаналізувала, як вони розподіляються у часі.

З 1950 року в Європі потроїлася кількість днів з екстремально спекотною погодою. Крім цього, температура найспекотніших днів виросла на 2,3°C. А кількість рекордно морозних днів знизилася мінімум у два рази. Зрозуміло, що і літо, і зима в середньому стали теплішими.

За словами вчених, Європа нагрівається набагато швидше, ніж прогнозують кліматичні моделі. Наприклад, в Нідерландах, Бельгії та Франції ці тенденції приблизно у два рази інтенсивніше розрахункових.

У майбутньому, кількість та частота жарких днів додатково зростуть. Для європейців це стане серйозним випробуванням, адже екстремально високі температури можуть призвести до зневоднення та теплового удару.

Європа нагрівається набагато швидше, ніж прогнозували кліматологи

Можливо, трохи пом'якшити європейський клімат допоможе уповільнення Гольфстріму. За деякими даними, швидкість цього теплого течії поступово знижується через глобальне потепління, що може зробити погоду в Європі холодніше. Втім, коли це станеться, вчені сказати поки не можуть.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки