Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

«Парки не завжди найкраще рішення для охолодження міст»

«Парки не завжди найкраще рішення для охолодження міст»

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Швейцарські вчені досліджували вплив опадів та чисельності населення на зростання температури в містах у порівнянні з сусідніми областями та виявили, що парки охолоджують мегаполіси — але не скрізь.

Зони підвищеної температури в містах — так звані острівці спеки — можуть, особливо в екстремально спекотні дні, представляти загрозу для людей з ослабленим здоров'ям. Вчені з Вищої технічної школи Цюриха вивчили це явище в різних містах світу та виявили, що ефективність стратегій природного охолодження варіюється в залежності від регіонального клімату.

«Ми знаємо, що рослини створюють більш приємне середовище проживання у містах, але нам потрібно було порахувати, скільки саме зелених насаджень потрібно для появи значного ефекту охолодження», пояснив Габріель Маноллі, провідний дослідник.

Маноллі та його колеги з США вивчили дані 30 000 міст і прилеглих територій з усього світу. Вони врахували середню температуру влітку, чисельність населення та кількість опадів. Як виявилося, феномен острівців спеки проявляється найсильніше у великих містах, де випадає багато опадів.

Як правило, дощі стимулюють ріст дерев в передмістях, і околиці міст стають прохолодніше. Цей ефект проявляється в найбільшій мірі, коли середня кількість річних опадів досягає 1500 мм, наприклад, як в Токіо. Подальше збільшення опадів не грає ролі.

Дві кліматичних крайності добре ілюструють роль рослинності у феномені острівців спеки: дуже сухі регіони з одного боку та тропічні — з іншого.

Завдяки ретельно продуманим програмами точкового озеленення в таких місцях, як Фінікс, столицю штату Аризона, вдається домогтися зниження середніх температур, не зважаючи на пустелю навколо міста. Сінгапуру ж, оточеному тропічними лісами, знадобиться набагато більше парків, щоб знизити температуру. У таких регіонах краще використовувати інші методи охолодження — підвищення циркуляції повітря або затінення, а також нові матеріали, що розсіюють тепло.

«Єдиного правильного рішення не існує, все залежить від навколишнього середовища та характеристик регіонального клімату», пояснив Маноллі.

Нагадаємо, що в останні роки, все більше й більше архітекторів розробляють проекти, де хмарочоси перевтілюються в вертикальні ліси, а деякі пророки придумують майбутні міста, де практично всі будівлі будуть покриті рослинами: деревами, квітами та іншої флорою. Все це є продовженням багаторічної тенденції по просуванню екологічно стійкої та соціально відповідальної архітектури — руху, який стає все більш актуальним у зв'язку зі зміною клімату та вибуховим зростанням населення.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів

 

Новини партнерів

 

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...