Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Через глобальне потепління до 2050 року з'являться 1,5 млрд мігрантів

Через глобальне потепління до 2050 року з'являться 1,5 млрд мігрантів

Кліматичні зміни вже призвели до появи мільйонів біженців, але їх кількість досягне 1,5 млрд протягом наступних 30 років, відзначається в дослідженні Стенфордського університету. За міжнародним правом жодна країна не зобов'язана приймати їх.

Зміна клімату, згідно з дослідженням Міністерство оборони США, може погіршити злидні, конфлікти та нестабільність, від яких в першу чергу страждають бідні країни. Згідно з новим дослідженням Стенфордського університету, економічний розрив між найбагатшими та бідними державами може збільшитися на 25%.

Через це, відповідно до їхніх прогнозів, до 2050 року близько 1,5 мільярда чоловік захочуть покинути свої регіони проживання. Причому процес почнеться в найбідніших країнах, де, найчастіше, виявляються найбільші проблеми з екологією.

«Процес переселення з-за клімату вже почався, але зараз люди офіційно вказують причини, які можуть підпасти під захист в якості підстави для надання притулку», зазначив Джанвіті Гріеко, адвокат Центру освіти та юридичних послуг для біженців і іммігрантів (RAICES).

Він додав, що такого явища як «кліматичні біженці» - не існує. Конвенція ООН 1951 року про статус біженців визначає біженця як людину, яка перетинає міжнародний кордон через «обґрунтований страх зазнати переслідувань через свою расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи або політичних переконань». Однак кліматичні зміни не підпадають під ці визначення.

«Те, що у вашій країні стало занадто жарко, врожайність нижче і через це вам не вистачає їжі — поки не є офіційною підставою для переїзду в іншу країну», зазначає Гріеко.

Нагадаємо, що за оцінкою групи провідних фахівців з Великобританії, США та Нідерландів, до 2100 року, через розігрівання планети рівень океану виросте на 2 метри. Це призведе до глобальної гуманітарної катастрофи — свої будинки будуть змушені покинути 180 млн чоловік.

За матеріалами: www.vice.com

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки