Вчені безпосередньо пов'язують цей процес з кліматичними змінами. Новизна даного дослідження полягає в тому, що автори зосередилися на збитках, нанесених стихією. Та попереджають, що єдиний шанс уникнути появи супертайфунів — зниження викидів парникових газів.
За останні 20 років на узбережжі США обрушилося декілька особливо потужних ураганів, які призвели до масштабних руйнувань та збитків. У 2017 році ураган Харві обійшовся американській скарбниці у $125 млрд. Катрін, ураган 2005 року, коштував ще дорожче - $161 млрд. Згідно з новим дослідженням, подібні катаклізми стають все частіше — і в цьому винне глобальне потепління. Попередні роботи кліматологів вже не раз підтверджували зв'язок між кліматичними змінами та збільшенням частоти й потужності ураганів.
Порівняти економічних збитків ураганів в різні десятиліття непросто — для цього необхідно врахувати інфляцію, коливання вартості нерухомості та той факт, що в наш час на узбережжі живе набагато більше людей, ніж сто років тому. Тому, за одиницю вимірювання, дослідники взяли площу постраждалих земель. Цю інформацію вони почерпнули з баз даних страхової індустрії.
Дані про 240 тропічних штормів та ураганів, зареєстрованих в США з 1900 по 2018 рік, підтвердили, що частота найбільш руйнівних з них, за цей період збільшилася на 330%. 2000-ні роки — найгірше десятиліття у всій історії спостережень.
Під «найбільш руйнівними» автори розуміли стихійні лиха, від яких постраждало понад 1200 квадратних кілометрів. Для порівняння: частота помірних ураганів, які призвели до руйнувань на площі до 130 квадратних кілометрів, збільшилася всього на 140%.
Кліматологи вважають, що урагани стають частішими та потужними через глобальне потепління. Океани поглинають більшу частину надлишкового тепла, в результаті чого поверхневі води сильніше розігріваються і постачають шторму та урагану додаткову енергію. Інші фактори ризику — зростання рівня моря через танення полярних льодів, а також збільшення вологості повітря, викликане зростанням температур.
За прогнозами вчених, якщо викиди парникових газів не будуть знижені, зростання числа руйнівних штормів продовжиться. Можливостей зупиняти урагани у людства немає. Ми лише можемо адаптуватися та вдосконалювати прогнозування стихійних лих.
14 жовтня 2018 року. Мехіко-Біч, штат Флорида. Наслідки урагану Майкл
Та навіть без урахування руйнівних штормів, кліматичні зміни ускладнять життя мільйонам людей, чиї будинки розташовані на узбережжі. Десять наукових організацій в спільному дослідженні вказали на небезпеку руйнування берегової лінії через кліматичні зміни. Хвилі будуть все вище, і потрібно вже зараз планувати масову міграцію вглиб материків.
За матеріалами: Business Insider