Карантин, пандемія, самоізоляція - головні слова останніх місяців. Всі забули про галасливі концерти, фестивалі, походи в кіно та кафе, та й взагалі про можливість виходу на вулицю. Але навіть під час загального карантину екоактивісти Європи намагаються змінити цей світ.
Для кліматичних активістів цей період виявився дуже складним, адже 2020 рік обіцяв стати знаковим у розв'язанні питання кліматичної кризи. Навіть Конвенцію ООН про зміну клімату в Глазго COP26, на якій глави держав повинні були обговорити подальші кроки по боротьбі зі зміною клімату, перенесли на невизначену дату у 2021 році. Але екоактивісти знайшли вихід, як продовжувати боротися навіть в умовах пандемії. Ось найбільш пам'ятні акції останніх днів, що пройшли в Європейських містах.
Німеччина
Активісти організації «П'ятниця заради майбутнього» влаштували масштабний кліматичний протест, виклавши плакати із закликами та слоганом «Боремося з кожною кризою» прямо на площі перед будівлею Бундестагу. А вночі, за допомогою світлової установки, вони продемонстрували фотографії з торішньої акції біля Рейхстагу та Бранденбурзьких воріт на Паризькій площі.
Фото: Kay Nietfeld/Associated Press
Фото: Gordon Welters/Greenpeace
Іспанія
В Іспанії сотні людей приєдналися до акції, під'єднавши свої проєктори та виводячи зображення на довколишні будівлі. А один зі слоганів з'явився навіть на місцевій горі.
Активісти прокоментували концепцію страйку: «Всі ми виявилися замкнені в будинку у світі, який все одно не зупиняється. Ця криза показала, в якій крихкій системі ми живемо. Зараз ми повинні реагувати на наслідки кризи, до якої ніхто не був готовий. Зате у нас з'явилася можливість мобілізації та підтримки один одного».
Фото: Pedro Armestre/Greenpeace
Фото: Pedro Armestre/Greenpeace
Бельгія
У Бельгії, як і у багатьох країнах, зараз нема можливості зібратися на масовий пікет. Але місцевий Грінпіс розробив оригінальний спосіб безпечного протесту: віртуальний марш протесту був спроєктований на вулицях Брюсселя за допомогою голограм.
«Ми запланували цілий тиждень акцій у квітні, ми всі їх скасували. Звичайно, це дуже розчаровує, але вихід є», - каже Джет Паньє з організації Extinction Rebellion.
Фото: Tim Dirven/Greenpeace
Фото: Tim Dirven/Greenpeace
Доки не розроблено ефективної вакцини проти коронавірусу, такий атрибут карантину та посткарантинного періоду, як соціальне дистанціювання має всі шанси перетворитися на нову норму. І особливо гостро питання стоїть у контексті реалізації права на мирні зібрання. І найперший інструмент протестів на цей час – це Інтернет та соціальні мережі. А наше видання постарається якомога ширше висвітлювати подібні події. Підписуйтесь на наші новини в Google News, Facebook, Twitter та Telegram.