Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Джакарті загрожує еко-криза — столицю Індонезії перенесуть

Джакарті загрожує еко-криза — столицю Індонезії перенесуть

Транспортний хаос, занадто щільне заселення, загрози стихійних лих — тому в Індонезії вирішили перенести столицю.

Протягом всього існування Індонезії, навіть в колоніальні часи, Джакарта була столицею. Але прибережне місто, яке знаходиться на північному узбережжі Яви, незабаром може втратити цей титул через серйозні екологічні проблеми.

Президент Індонезії Джоко Відодо вирішив в понеділок, 29 квітня, після засідання кабінету міністрів просунути вперед цей довгоочікуваний план, повідомляє The Jakarta Post. Ідея переїзду столиці обговорювалася ще в 1945 році після здобуття незалежності від Голландії. Це, нарешті, стає реальністю, оскільки місто страждає від забруднення повітря і наслідків зміни клімату.

Джакарті загрожує екокриза — столицю Індонезії перенесуть

«Бі-бі-сі» охрестила Джакарту самим швидко тонучім містом у світі. Це не перебільшення: місто, частина якого вже знаходяться нижче рівня моря, за останні 30 років опустилося на 13 футів (3,9 метра). За оцінками Міністерства закордонних справ Нідерландів, у 2050 році це місто може бути затоплене, оскільки очікується, що рівень моря підніметься щонайменше на 20 дюймів (50 см), а, можливо, й на 5 футів (1,5 метра).

Крім того, в Джакарті дуже сильні корки. Відповідно до проведеного у 2016 році дослідження, у цього міста найсерйозніші у світі проблеми з дорожніми заторами.

Ось чому уряд зважився перенести столицю, хоча це і непросте завдання: перенесення буде коштувати до 33 мільярдів доларів і зажадає будівництва нових урядових установ і посольств.

Джакарті загрожує екокриза — столицю Індонезії перенесуть

В даний час в місті дуже багато міської забудови: занадто багато людей, автомобілів та будинків. В кінці березня уряд, нарешті, запустив у місті свою систему громадського транспорту, щоб якось розвантажити місто.

Останнім часом урбанізація поширилася і за межі міста, ліквідувавши сільськогосподарські поля на півдні та замінивши їх житловими й комерційними районами, а також промисловими комплексами. Це означає, що коли йдуть дощі, які приносять від 70 до 125 дюймів (177-317 см) на рік по всій країни, повеням нікуди йти, і місто затоплюється щороку, через те, що через нього протікають 13 річок.

До сих пір уряд не оголосив, коли відбудеться цей крок або де буде наступна столиця. Джакарта не буде покинута. Уряд передбачає, що вона стане Нью-Йорком Індонезії, фінансовим серцем країни.

 

 

Не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...