Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Через 20 років на планеті виявиться 1,3 мільярда тонн пластикового сміття

Через 20 років на планеті виявиться 1,3 мільярда тонн пластикового сміття

Кількість пластикового сміття на Землі до 2040 року може потроїтися - його стане приблизно 1,3 млрд тонн. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених провівши комплексний аналіз нинішніх світових тенденцій. Також вчені показали, які заходи можуть зменшити цей показник майже на 80%.

Дослідження вчених з більш ніж десятка світових університетів показало, що якщо людство не прийме ніяких заходів для розв'язання проблеми прогнозованого збільшення виробництва та споживання пластику, то кількість цих матеріалів, які щорічно опиняються в океані, морях та річках, виросте з 11 млн тонн до 29 млн протягом наступних 20 років. Це еквівалентно майже 50 кг пластику на кожен метр берегової лінії в усьому світі. А за 20 років сукупна кількість пластикового сміття на Землі може досягти 1,3 млрд тонн.

Оскільки пластик не розкладається у воді протягом сотень років, його сукупна кількість в океані до 2040 року може досягти 600 млн тонн. Крім цього, додаткові проблеми створює ще й пандемія COVID-19 - за даними Міжнародної асоціації твердих відходів (ISWA), кількість використовуваного одноразового посуду за цей період значно збільшилася.

Через 20 років на планеті виявиться 1,3 мільярда тонн пластикового сміття

У новому дослідженні автори використовували першу у своєму роді економічну модель. Вона кількісно оцінює потік та кількість пластику у світі в період з 2016 по 2040 рік і висуває шість різних сценаріїв подальших дій. Найгірша передбачає відсутність змін в прогнозованому надходженні пластика в океан, а найкраща - повний перегляд світової системи виробництва, збору, споживання та утилізації пластмас. За допомогою моделі можна оцінити пов'язані з різними сценаріями фінансові витрати, а також кліматичні та трудові наслідки.

Попри досягнутого прогресу у розв'язанні проблеми пластикового забруднення, дослідники відзначають, що нинішні зусилля дозволяють скоротити обсяг пластика, що надійдуть в океан до 2040 року тільки на 7%. Також автори показали, що приблизно чотири мільярди осіб до 2040 року залишаться без організованих послуг зі збирання відходів. Це значно збільшить прогнозований обсяг забруднення океану пластиком. Щоб усунути цей розрив, потрібно впроваджувати системи збору пластику приблизно для півмільйона осіб на день до 2040 року.

Також вчені визначили шість головних заходів, які допоможуть до 2040 року скоротити щорічний потік пластика в океан приблизно на 78%. Причому для цього можна використовувати вже доступні сьогодні технології. Серед запропонованих заходів - скорочення виробництва та споживання пластмас, заміна деяких пластмас альтернативними матеріалами, такими як папір та біорозкладні речовини, розробка продуктів та упаковування для вторинного перероблення, збільшення темпів збору відходів в країнах із середнім та низьким рівнем доходу, збільшення обсягу вторинної переробки та скорочення експорту пластикових відходів.

Крім поліпшення стану океанів ці заходи дозволять заощадити за 20 років майже $70 мільярдів для країн в порівнянні з їх бездіяльністю. Впровадження запропонованих заходів дозволить також скоротити прогнозовані щорічні викиди парникових газів на 25% та створити 700 тисяч нових робочих місць.

Дослідження опубліковане в журналі Science.

Робіть висновки, та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...