Екологія та навколишнє середовище

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Зміна клімату: глава ООН закликав домагатися повної декарбонізації світової економіки

Зміна клімату: глава ООН закликав домагатися повної декарбонізації світової економіки

Світова спільнота може і повинна досягти повної декарбонізації світової економіки вже до 2050 року. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на третьому щорічному економічному форумі Bloomberg New Economy Forum.

Глава ООН запропонував активніше вводити податок на викиди вуглецю, а також відмовитися від видобутку вугілля та скасувати субсидії на викопне паливо. Він зазначив, що сьогодні більшість країн світу оголосили про намір досягти нульових викидів до 2050-го року.

«Нещодавно ми почули обнадійливі заяви. Європейський союз, Японія і Республіка Корея, а також ще понад 110 країн зобов'язалися стати вуглецево-нейтральними вже до 2050 року. Китай заявив, що зробить це до 2060 року» відмітив Антону Гутерріш.

Він також вважає, що мета досягнення вуглецевої нейтральності повинна бути інтегрована в усі економічні та податкові стратегії. Це дозволить домогтися перетворень в промисловості, сільському господарстві, транспорті та в енергетичному секторі. Генсек запропонував знизити податки з доходів населення, а брати більше податків з тих, хто засмічує атмосферу парниковими газами.

«Вуглець повинен мати ціну. Час субсидій на викопне паливо вийшов. Ми повинні поступово відмовитися від вугілля», зазначив Гутерріш.

Вуглецева нейтральність означає, що обсяг викидів вуглекислого газу не повинен перевищувати тих обсягів, що поглинаються океанами та лісами. І нагадавши про сьогоднішні виклики та проблеми, Гутерріш закликав вирішувати їх спільними зусиллями.

«Світ зіткнувся зараз з кризою в галузі охорони здоров'я, з економічною катастрофою та з надзвичайною кліматичною ситуацією. ООН зосередила всі свої зусилля на порятунок життів, на запобіганні передачі вірусу та пом'якшення наслідків COVID-19. Ми виступаємо за здійснення масштабного пакета заходів з порятунку найбільш вразливих людей та країн. Ми добиваємося припинення вогню у всесвітньому масштабі та боремося з дезінформацією», - підкреслив глава ООН.

Гутерріш також вважає, що сьогодні всім необхідно винести уроки з пандемії та боротися з усіма проблемами одночасно, в тому числі з соціальною нерівністю. Нинішня пандемія показала, що в умовах надзвичайної ситуації людство може мислити та діяти масштабно, а значить потрібно дотримуватися таких принципів, долаючи й інші кризи.

«Ми всі зараз зосереджені на боротьбі з пандемією і це правильно. Але, долаючи одну кризу, у нас є можливість знайти вихід і з інших», - сказав глава ООН.

За матеріалами: UN News

Робіть висновки, та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Читайте також

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...