Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Австралійські вчені розробили дешеву сонячно-водневу технологію з рекордним ККД

Водневе паливо, при всій його привабливості, занадто дороге у виробництві, щоб стати ефективною альтернативою викопному паливу. Однак вченим з Австралії вдалося виготовити сонячно-водневий елемент для отримання водню з недорогих матеріалів і з рекордним для свого класу ККД.


3 в 1: морська платформа Sinn Power збере енергію вітру, води та сонця

Німецька компанія Sinn Power представила концепт універсального океанського генератора енергії у вигляді плавучої платформи. Вона може об'єднувати вироблення енергії відразу з трьох джерел — хвиль, вітру та сонця. Проблема у платформи поки тільки одна — вона ще не пройшла перевірку в реальних умовах.


Нова технологія дозволяє генерувати енергію з комбінації світла та тіні

Вчені з Національного університету Сінгапуру розробили технологію, яка відкриває новий напрям у виробництві зеленої енергії. Замість того, щоб прагнути вловити якомога більше сонячного світла, система використовує комбінації освітлених та затемнених ділянок поверхні пристрою.


«Штучний лист» перетворює воду та сонячне світло у водневе паливо

Дослідники з Університету Райса створили простий пристрій на сонячній енергії, який може виробляти водень шляхом розщеплення води. Система дуже схожа на інші конструкції «штучного листа», але за твердженням розробників, вона самодостатня та відносно дешева у виробництві.


Новинка від Tesla: Autobidder - платформа для торгівлі електроенергією

Минулого року Ілон Маск заявив, що Tesla Energy, енергетичний підрозділ автовиробника, стане глобальним дистриб'ютором електроенергії, а з часом цей бізнес може перерости навіть виробництво електромобілів. І тепер Tesla представила новий продукт - Autobidder - платформу для торгівлі електроенергією.


Сонячні та вітрові станції + акумуляторні сховища - тепер найдешевші джерела енергії у світі

Значне зниження витрат на будівництво та експлуатацію сонячних електростанцій та берегових вітрових парків призвело до того, що ці дві технології стали найбільш економічними для нових електрогенеруючих потужностей в країнах, де проживають понад 66% світового населення та виробляється 85% електроенергії.


Коронавірус та чудова погода дозволили Європі побити рекорди в сонячній енергетиці

Весна щорічно стає часом нових рекордів для сонячної енергетики Європи. Саме в цю пору року спостерігається прохолодна ясна погода, при якій ефективність генерація фотоелектричних панелей стає максимальною. Однак в цьому році втрутився ще один додатковий фактор - пандемія коронавірусу. Карантин очистив небо над Європою, що істотно підвищило ефективність роботи сонячних панелей в багатьох європейських країнах.


Безпілотники у небесах незабаром замінять гігантські вітрові турбіни

Голландська компанія Ampyx Power за підтримки Європейського космічного агентства (ESA) працює над інноваційною технологією вироблення електроенергії за допомогою автономних літальних апаратів - повітряних зміїв, з'єднаних тросами з генераторами на землі.


На Сейшелах побудують найбільшу у світі плавучу сонячну станцію

На архіпелазі Сейшели, розташованому в Індійському океані, з населенням всього лише 25 400 осіб, побудують найбільшу у світі плавучу сонячну електростанцію - станція стане першим проєктом консорціуму, який очолить незалежний виробник електроенергії на Сейшельських островах.


Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...