Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Вчені запропонували переробляти CO2 в паливо на штучних островах

Вчені запропонували переробляти CO2 в паливо на штучних островах

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Вчені зі Швейцарії та Норвегії запропонували новий спосіб перероблення CO2 в синтетичне паливо за допомогою вироблення сонячної енергії на штучних островах.

«Для перетворення сонячної енергії в електроенергію необхідно розмістити штучні острови в океанічних районах, де висота хвиль не перевищує 7 м, а глибина - 600 м. Це дозволить отримувати CO2 з морської води, який при реакції з воднем утворює метанол для використання в якості палива», - наголошується в дослідженні. При цьому водень планується отримувати з допомогою фотогальванічних елементів, що перетворюють сонячну енергію в електрику.

При реалізації проекту в великих масштабах застосування штучних островів, оснащених «сонячними фермами», дозволить радикально скоротити обсяг викидів вуглекислого газу. За оцінками вчених, кластер з 70 островів зможе виробляти до 1,75 т метанолу в годину, а застосування технології на глобальному рівні дозволить усунути потребу в викопному паливі в цілому.

Дослідники відзначають, що найбільш придатними місцями для побудови штучних островів є берегові лінії уздовж екватора, де не спостерігається сильних хвиль та достатньо сонячного світла — наприклад, в Індонезії, Бразилії чи північній Австралії.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Неподалік від узбережжя штату Вірджинія, компанія Dominion Energy збирається побудувати вітрову електростанцію на 2600 МВт. Вона забезпечить енергією 650 000 будинків. ...

Польща, Угорщина, Чехія та Естонія заблокували ініціативу Євросоюзу щодо переходу на вуглецево-нейтральне ведення господарства до 2050 року. Терміни дуже жорсткі, порахували вони. Угоду довелося переп...