Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Вчені запропонували переробляти CO2 в паливо на штучних островах

Вчені запропонували переробляти CO2 в паливо на штучних островах

Вчені зі Швейцарії та Норвегії запропонували новий спосіб перероблення CO2 в синтетичне паливо за допомогою вироблення сонячної енергії на штучних островах.

«Для перетворення сонячної енергії в електроенергію необхідно розмістити штучні острови в океанічних районах, де висота хвиль не перевищує 7 м, а глибина - 600 м. Це дозволить отримувати CO2 з морської води, який при реакції з воднем утворює метанол для використання в якості палива», - наголошується в дослідженні. При цьому водень планується отримувати з допомогою фотогальванічних елементів, що перетворюють сонячну енергію в електрику.

При реалізації проекту в великих масштабах застосування штучних островів, оснащених «сонячними фермами», дозволить радикально скоротити обсяг викидів вуглекислого газу. За оцінками вчених, кластер з 70 островів зможе виробляти до 1,75 т метанолу в годину, а застосування технології на глобальному рівні дозволить усунути потребу в викопному паливі в цілому.

Дослідники відзначають, що найбільш придатними місцями для побудови штучних островів є берегові лінії уздовж екватора, де не спостерігається сильних хвиль та достатньо сонячного світла — наприклад, в Індонезії, Бразилії чи північній Австралії.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...