Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Перший пішов: країна з Великої сімки вирішила стати вуглецево-нейтральною

Перший пішов: країна з Великої сімки вирішила стати вуглецево-нейтральною

Про плани зі скорочення викидів парникових газів до нуля до 2050 року оголосила прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей. Крім скоро відмови від машин з ДВЗ, амбітний план уряду загрожує британцям, в тому числі, зміною звичної дієти.

Перехід на економіку з нульовою емісією парникових газів зажадає величезних перетворень: збільшення вироблення відновлюваної енергії, заборона на продаж нових бензинових та дизельних автомобілів щонайменше до 2035, скорочення на 20% споживання яловичини та баранини.

«Великобританія запустила Індустріальну революцію, яка відповідальна за економічне зростання в усьому світі, а також за зростання рівня емісії. Сьогодні ми знову стали першими серед економічно розвинених країн, хто прийняв новий закон про скорочення викидів до нуля до 2050 року», заявив міністр енергетики Кріс Скідмор.

Нова мета прийшла на зміну завданню щодо скорочення емісії на 80% в порівнянні з рівнем 1990 року, яка виявилася недостатньо радикальною, щоб задовольнити вимоги Паризької кліматичної угоди 2015 року. Ті країни, які підписали угоду, намагаються утримати зростання середньої температури в межах 1,5 - 2 градусів Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою. З того часу температура вже зросла на 1 градус. Подальше підвищення може запустити процеси, які приведуть до затоплення прибережних регіонів, зруйнують сільське господарство та викличуть масову міграцію.

З 1990 року, викиди парникових газів у Британії скоротилися на 43,5%, в основному завдяки підвищенню обсягів виробництва електроенергії з поновлюваних джерел — сонця та вітру — а також через закриття вугільних електростанцій. Сприятливі кліматичні умови дозволили розмістити біля узбережжя великі вітрові станції, в тому числі — найпотужнішу у світі Walney Extension, що належить данській компанії Orsted.

За прогнозами Bloomberg, до 2050 року, відновлювані джерела енергії забезпечать 50% всієї світової потреби в електриці. А сумарна потужність вітрогенераторів виросте в шість разів.

Більшість країн-учасників ЄС також готові до переходу на вуглецево-нейтральне ведення господарства до 2050 року. Однак, Польща, Угорщина, Чехія та Естонія заблокували цю ініціативу.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки