Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Франція стане вуглецево-нейтральною

Франція стане вуглецево-нейтральною

Досягти вуглецевої нейтральності допоможе відмова від викопного палива, а також заходи з підвищення енергоефективності будівель. Крім того, країна вже до 2022 року має намір закрити всі вугільні електростанції на своїй території. Трохи раніше подібні зобов'язання взяла на себе Великобританія.

Парламент Франції затвердив нормативний акт, згідно з яким країна повинна припинити викиди парникових газів до 2050 року. Вже до 2030 року планується скоротити споживання викопного палива на 40%, а до 2022 - закрити всі вугільні електростанції. Крім того, закон передбачає вкладення в розвиток відновлюваної та водневої енергетики.

Одним з найважливіших завдань, стане реконструкція нерухомості відповідно до нових кліматичних норм. За деякими розрахунками, житлові будинки споживають 45% енергії, виробленої у Франції, і відповідальні за чверть національних викидів вуглецю.

Закон встановить стимули, які допоможуть власникам нерухомості знизити споживання енергії за рахунок енергоефективності та теплоізоляції.

За словами міністра екології Франсуа де Рюгі, прийняття закону ставить Францію в число перших країн, які позначили чіткі терміни переходу до вуглецево-нейтральної економіки.

Раніше про плани досягти вуглецевої нейтральності до середини століття заявила Великобританія. Домогтися цього допоможуть поновлювані джерела енергії, заборона на продаж автомобілів з ДВЗ та навіть зміна дієти британців.

У той час як одні європейські країни борються за кліматично нейтральне майбутнє, інші не готові до різкої декарбонізації. Так, проект, який передбачає перехід Євросоюзу на безвуглецеву економіку до 2050 року, був заблокований Польщею, Чехією, Угорщиною та Естонією.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки