Експерти з Wood Mackenzie представили оновлений квартальний прогноз розвитку глобального ринку вітрової енергії з 2019 по 2028 з аналізом розвитку технології по окремих регіонах. У порівнянні з минулою версією — він оптимістичніше.
Річна потужність вітрової енергії в середньому складе 71 ГВт між 2019 - 2023 роками, та 76 ГВт між 2024 - 2028, йдеться в доповіді, опублікованій Wood Mackenzie Power & Renewables.
«В цілому прогноз позитивний, глобальна вітрова енергія продовжує розвиватися завдяки економічній та соціальній підтримці», пояснив Люк Левандовскі, директор підрозділу.
Один тільки сектор прибережної енергетики очікує середньорічний темп зростання в розмірі 26%.
Прогноз для вітроенергетики США покращився на 16% в порівнянні з першим кварталом. Для Латинської Америки — на 1%, через короткочасні поліпшення в Бразилії та Мексиці.
Потужності в Північній Європі зростуть на 6%, трохи поліпшивши в цілому похмуру картину для континенту, в інших регіонах якої намічається спад на 2,2 ГВт. Виною тому — бюрократична тяганина і недостатня активність з тендерами в Німеччині та Франції.
В Африці темпи розвитку залишаються повільними через політичну нестабільність, незрілих механізмів підтримки та конкуренції з боку сонячної енергетики, тому спад на 2% виглядає закономірним.
Що стосується Китаю, то там вітрові станції поспішають подати заявки на свої проекти відповідно до нових вимог регуляторів, які наберуть чинності в кінці 2020 або 2021 року, в залежності від типу. Це призведе до зростання потужностей в розмірі 2,9 ГВт.
В Індії намічається спад на 24% з 2019 по 2022 через максимальні встановлені урядом ціни на аукціонах та затримках у видачі дозволів на проекти. Таїланд, по всій видимості, вважав за краще інші технології, і його показники у вітроенергетиці знизяться за 10 років на 37%.
Група кліматологів з Гарварда вважає, що вітряки — не така вже й безпечна для планети технологія. Перехід на цей вид енергії може істотно підвищити середню температуру та краще замінити її сонячної.