Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Tesla представила модульні батареї Megapack - з них можна створювати цілі електростанції

Tesla представила модульні батареї Megapack - з них можна створювати цілі електростанції

Tesla представила нове покоління модульних батарей Megapack розміром з морський контейнер. Батареї призначені для «великомасштабного» зберігання зеленої енергії. Складені разом, вони зможуть замінити звичайні електростанції, а масив з них може бути встановлений та підключений всього за три місяці.

До цього часу, сонячна батарея Tesla потужністю 129 МВт·год, встановлена в Хорнсдейле (Південна Австралія), залишалася найбільшою літій-іонною батареєю у світі. Вона замінила велику вугільну електростанцію, яка раніше забезпечувала домогосподарства в регіоні електрикою та за твердженням компанії, заощадила за перший рік роботи $40 млн.

Кожен сегмент Megapack акумулює до 3 МВт·год енергії, а стійки можна зібрати в єдину станцію на 1 ГВт·год — це дозволяє зберігати сонячну та вітряну енергію і в разі потреби подавати її в мережі. Це вже повністю готове до роботи рішення — з інвертором, системою охолодження та софтом по перерозподілу навантаження. У компанії відзначають, що масив потужністю 1 ГВт·год зможе забезпечувати електрикою «всі будинки в Сан-Франциско протягом шести годин».

Tesla представила модульні батареї Megapack - з них можна створювати цілі електростанції

Компанія також заявляє, що акумулятори дозволять значно спростити зберігання електрики в промислових масштабах. Щільність енергії в Megapack на 60% вище, їх установка займає в 10 разів менше часу, ніж будівництво традиційних електростанцій, а масиви — на 40% менше місця.

Однак працювати Megapack буде не тільки в якості резерву на випадок пікових навантажень та перебоїв. Tesla пропонує споживачам підключатися до автоматичної системи перерозподілу енергії в мережах Autobidder і заробляти на цьому. За оцінками компанії, ШІ-алгоритми Autobider перерозподілили вже понад 100 ГВт·год енергії, яка зберігається в Powerpack та Powerwall - індивідуальних домашніх батареях, з яких почалася історія зі зберіганням енергії для компанії Ілона Маска.

Одним з перших клієнтів, що буде використовувати Меgapack, стане каліфорнійська енергокомпанія Pacific Gas and Electric Company. Рішення Tesla будуть згладжувати піки навантаження в рамках проекту газової електростанції Moss Landing.

Варто зазначити, що Tesla зараз працює не тільки над промисловими системами збереження енергії, а й над створенням потужних суперакумуляторів для електромобілів. І в самій секретній лабораторії Tesla, інженери компанії створюють акумулятор нового покоління.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки