Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Tesla представила модульні батареї Megapack - з них можна створювати цілі електростанції

Tesla представила модульні батареї Megapack - з них можна створювати цілі електростанції

Tesla представила нове покоління модульних батарей Megapack розміром з морський контейнер. Батареї призначені для «великомасштабного» зберігання зеленої енергії. Складені разом, вони зможуть замінити звичайні електростанції, а масив з них може бути встановлений та підключений всього за три місяці.

До цього часу, сонячна батарея Tesla потужністю 129 МВт·год, встановлена в Хорнсдейле (Південна Австралія), залишалася найбільшою літій-іонною батареєю у світі. Вона замінила велику вугільну електростанцію, яка раніше забезпечувала домогосподарства в регіоні електрикою та за твердженням компанії, заощадила за перший рік роботи $40 млн.

Кожен сегмент Megapack акумулює до 3 МВт·год енергії, а стійки можна зібрати в єдину станцію на 1 ГВт·год — це дозволяє зберігати сонячну та вітряну енергію і в разі потреби подавати її в мережі. Це вже повністю готове до роботи рішення — з інвертором, системою охолодження та софтом по перерозподілу навантаження. У компанії відзначають, що масив потужністю 1 ГВт·год зможе забезпечувати електрикою «всі будинки в Сан-Франциско протягом шести годин».

Tesla представила модульні батареї Megapack - з них можна створювати цілі електростанції

Компанія також заявляє, що акумулятори дозволять значно спростити зберігання електрики в промислових масштабах. Щільність енергії в Megapack на 60% вище, їх установка займає в 10 разів менше часу, ніж будівництво традиційних електростанцій, а масиви — на 40% менше місця.

Однак працювати Megapack буде не тільки в якості резерву на випадок пікових навантажень та перебоїв. Tesla пропонує споживачам підключатися до автоматичної системи перерозподілу енергії в мережах Autobidder і заробляти на цьому. За оцінками компанії, ШІ-алгоритми Autobider перерозподілили вже понад 100 ГВт·год енергії, яка зберігається в Powerpack та Powerwall - індивідуальних домашніх батареях, з яких почалася історія зі зберіганням енергії для компанії Ілона Маска.

Одним з перших клієнтів, що буде використовувати Меgapack, стане каліфорнійська енергокомпанія Pacific Gas and Electric Company. Рішення Tesla будуть згладжувати піки навантаження в рамках проекту газової електростанції Moss Landing.

Варто зазначити, що Tesla зараз працює не тільки над промисловими системами збереження енергії, а й над створенням потужних суперакумуляторів для електромобілів. І в самій секретній лабораторії Tesla, інженери компанії створюють акумулятор нового покоління.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...