Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Зображення представлено лише для візуалізації матеріалу

Створена тканина з вбудованими сонячними елементами

Німецькі дослідники розробили м'які та еластичні сонячні панелі на тканинній основі — їх будуть друкувати в рулонах, а потім покривати вантажівки замість брезенту або фасади будинків.

«Сонячну тканину» розробили вчені з Фраунхоферского інституту та їх партнери з проекту PhotoTex. Ключовий елемент винаходу — промисловий процес виробництва еластичних сонячних панелей. Завдяки цьому вони будуть популярними навіть зі своїм скромним ККД, сподіваються творці.

«Здається, що це просто, — каже Йонас Сундквіст, фахівець з тонкоплівкових технологій Інституту, — але верстати в текстильній промисловості призначені для виробництва величезних рулонів тканини — п'ять або шість метрів завширшки й до 1000 метрів завдовжки. А під час процесу нанесення покриття, тканина повинна витримувати температуру близько 200 градусів Цельсія. Інші фактори теж відіграють важливу роль: матеріал повинен відповідати протипожежним вимогам, мати високу межу міцності на розрив та бути дешевим у виробництві».

Доктор Йонас Сундквіст

Доктор Йонас Сундквіст, керівник групи з тонкоплівкових технологій, з прототипом сонячних батарей на текстильній основі (© Fraunhofer IKTS)

Всі ці властивості поєднує оптоволоконна тканина. Наступним кроком команди стало з'єднання тонких електродів знизу з фотогальванічним шаром та електродами на поверхні тканини. Для цього вони використовували технологію декалькоманії — перенесення друкованих відбитків за допомогою високої температури або тиску. Всі технологічні процеси адаптовані та відповідають стандартам виробництва текстильної промисловості.

Головна проблема — низька ефективність матеріалу. Зараз вона становить від 0,1% до 0,3%. Надалі вчені збираються підвищити ККД до 5%. Попри те, що продуктивність кремнієвих фотоелементів вище, вони сподіваються, що і їх підхід знайде свою нішу. Вони сподіваються почати продажі протягом п'яти років.

Нагадаємо, що зовсім недавно, дослідникам з Массачусетського технологічного інституту вдалося підвищити теоретичний максимум ККД кремнієвих сонячних батарей з 29,1 до 35%. Автори відкриття сподіваються, що подальші експерименти можуть збільшити ці цифри.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...