Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У Tesla розробили конкурента твердотілим батареям

У Tesla розробили конкурента твердотілим батареям

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Попри те, що літій-іонні акумулятори ще не досягли максимальної ефективності, багато хто вважає, що майбутнє — за твердотілими батареями. Команда дослідників, серед яких — партнери компанії Tesla - представили технологію літій-іонного елемента без анода.

Команду вчених з Університету Далхаузі, Університету Ватерлоо та науково-дослідної групи Tesla Canada очолив Джефф Дан, один з піонерів розробки літій-іонних батарей, на рахунку якого кілька проривів, які збільшили термін служби елементів. Нинішня мета команди Дана — підвищити енергетичну щільність та надійність літій-іонних акумуляторів, а також знизити їх вартість.

З 2016 Дан вивів свою наукову групу з американської інноваційно-виробничої компанії 3М та вступив в асоціацію з Tesla в рамках сформованого дослідного центру NSERC/Tesla Canada Industrial Research та перебрався в нову лабораторію поблизу канадського міста Галіфакс. З того часу він запатентував кілька нових технологій для Tesla, в тому числі таких, що підвищує надійність батарей в електромобілях компанії.

Нове досягнення команди Дана — безанодні літій-металеві елементи з рідким електролітом LiDFOB/LiBF4. Багато дослідників вважають, що в літій-металевих батареях рідкий електроліт слід замінити на твердотілий, щоб домогтися довгої та стабільної роботи. Однак фахівці Tesla показали, що їх винахід після 90 циклів заряду/розряду зберігає 80% місткості, що на сьогодні є найкращим досягненням для елементів з нульовим надмірним літієм.

З рідким електролітом в батареї значно повільніше утворюються дендрити — руйнівні кристалічні утворення.

У разі успішної комерціалізації, такий акумулятор може виявитися більш енергомістким та довговічним, ніж його твердотілі аналоги, які не позбавлені недоліків. По-перше, в них також з часом з'являються руйнівні дендрити, по-друге, поки неясно, наскільки ця технологія сумісна з теперішньою інфраструктурою виробництва літій-іонних батарей, в яку вже вкладено мільярди доларів.

Нагадаємо, що зовсім недавно, в американському стартапі XNRGI заявили про те, що зробили неможливе — розробили безпечні та місткі літій-іонні батареї, які швидко вбирають енергію, а щільність зберігання в них енергії збільшена в 10 разів.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) випустило прогноз розвитку світової вітроенергетики до 2040 року Offshore Wind Outlook 2019. Він є частиною загальної доповіді про світову енергетику, яка буде о...

Сніжинки, попри свої крихітні розміри та маленьку вагу (близько 5 мм в діаметрі при масі 0,004 г), є джерелами енергії. Вчені Каліфорнійського університету зуміли створити пристрій snow-TENG, який вик...