Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У Шотландії побудують найбільшу приливну електростанцію

У Шотландії побудують найбільшу приливну електростанцію

Компанії Orbital Marine Power та TEXO Group уклали контракт на будівництво в Шотландії найбільшої у світі приливної електростанції. Старт робіт намічено на 2020 рік.

Електростанція Orbital O2 буде складатися з плаваючої платформи довжиною 73 метри та двох турбін потужністю 1 МВт кожна, з діаметром ротора 20 м. В цілому установка буде виробляти понад 2 МВт електроенергії.

У 2016 році Orbital Marine Power запустив експериментальну установку Orbital SR2000 потужністю 2 МВт. За 12 місяців безперервної роботи вона виготовила понад 3 ГВт·год відновлюваної енергії.

 

 

За словами генерального директора Orbital, Orbital O2 стане флагманським проектом для розвитку приливної енергетики. Оцінки експертів показують, що до 2050 року енергія припливів та відливів може забезпечити близько 10% загальних потреб Європи в електриці.

Нагадаємо, що за розрахунками експертів, вже через кілька років відновлювальна енергія зрівняється за ціною з атомної. Кардинально знизити її вартість допоможуть системи зберігання енергії.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки