Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Під грифом «секретно»: Tesla таємно змінює пожежонебезпечні сонячні панелі

Під грифом «секретно»: Tesla таємно змінює пожежонебезпечні сонячні панелі

Претензії Walmart з приводу пожеж на дахах супермаркетів отримали несподіване підтвердження. ЗМІ розповіли про «проект Титан» - закритої програми по заміні небезпечних компонентів, яка триває вже мінімум рік.

У бізнеса Ілона Маска з установки сонячних батарей серйозні проблеми — видання Business Insider дізналося про програму заміни пожежонебезпечних дефектних частин в сонячних панелях, які встановлювали на всій території США. «Проект Титан» без розголосу реалізують як мінімум рік — з літа 2018 року.

Цікаво, що інформація про секретну програму з'явилася в ЗМІ через кілька днів після того, як найбільша мережа супермаркетів Walmart подала до Tesla позов з приводу спалаху встановлених на дахах сонячних панелей. Walmart вказує на сім таких випадків і стверджує, що в рамках взаємодії інженери Tesla не надали «ясного пояснення причин події». На фото нижче — одне з загорянь на даху Walmart в містечку Біверкрік, штат Огайо.

Загоряння на даху Walmart в містечку Біверкрік, штат Огайо

Business Insider стверджує, що дахи перегріваються через два елементи — конектора H-4 та регулятора SolarEdge, які повинні обмежувати подачу енергії на панель. Якщо її занадто багато, панель перегрівається та може спалахнути.

Business Insider підкреслює, що неполадки не зачіпають систему Solar Roof - сонячну черепицю, яку компанія має намір здавати в оренду індивідуальним споживачам.

У Tesla не говорять, скільки панелей замінили, але стверджують, що неполадки торкнулися менше ніж 1% систем, де встановлений конектор H-4 виробництва Amphenol. В одному з внутрішніх документів, з якими ознайомилися журналісти, йшлося про заміну 120 000 неякісних запчастин. Прес-секретар Tesla назвала цифру «неточною».

Нагадаємо, що навесні нинішнього року, експерти Wall Street Journal, назвали занадто витратним та поки неприбутковий проект з установки сонячних дахів Tesla - однією з п'яти помилок Маска, які розорять компанію.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки