Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Нової батареї Tesla вистачить на 1,6 млн кілометрів

Нової батареї Tesla вистачить на 1,6 млн кілометрів

Завдяки відкриттю вчених, що працюють в партнерстві з Tesla, акумулятори стануть довговічніше, дешевше та легше. Це переворот у виробництві та експлуатації електромобілів.

Партнери Tesla по розробці акумуляторів повідомили про важливий прорив у своїй роботі. Команда дослідників опублікувала результати випробувань нової батареї, яка забезпечує пробіг в 1,6 млн кілометрів до деградації. Розробка являє собою літій-іонну батарею з монокристалічним катодом та вдосконаленим електролітом.

Нові акумулятори працюють у два-три рази довше нинішніх батарей Tesla. Навіть під час випробувань за екстремальної температури в 40 C елементи батарей витримували 4000 циклів зарядки-розрядки. Система охолодження підвищує це число до 6000 циклів, що еквівалентно дистанції близько 1,6 млн кілометрів.

Важливо це й для іншого бізнесу Tesla - створення систем зберігання енергії. В них такий акумулятор пропрацює не менше двох десятиліть.

За словами дослідників, відкриття буде мати найбільше значення для роботаксі, електричних вантажівок та електробусів. Нові акумулятори не тільки більш витривалі, але й значно дешевше та легше.

Раніше стало відомо, що Tesla не просто запускає власне виробництво батарей для електрокарів — це повинні бути акумулятори нового покоління, і зараз їх потай розробляють кращі інженери компанії. Це дозволить компанії не залежати від постачальників та збільшити обсяги випуску електромобілів.

Нагадаємо, що літій-іонні акумулятори мають чудову щільність, що дозволяє вичавити максимальний запас ходу з будь-якої батареї, яка встановлюється в електромобілі. Хоча основні хімічні властивості батарей можуть бути однаковими, спосіб їх розрядки та перезаряджання істотно впливає на термін їх служби.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки