Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Легкі акумулятори Williams зроблять електролітаки реальністю

Легкі акумулятори Williams зроблять електролітаки реальністю

Інженери Williams Advanced Engineering розробили акумулятор, який одночасно більш легкий, місткіший та потужніший ніж літій-іонні батареї. Технологію планують застосовувати в авто- мотоспорті та в електричній авіації.

Зазвичай, виробники акумуляторів змушені шукати компроміс між щільністю енергії та питомою потужністю батареї в спробі мінімізувати розмір та вагу акумуляторів. Елементи, оптимізовані під найкращу зарядну місткість, відрізняються за формою від елементів великої потужності та не підходять для різкого споживання струму, що забезпечує велику потужність. Найчастіше батареї «заточені» або під одне, або під інше.

Рішення інженерів Williams - технологія Adaptive Multi-Chem, яка інтегрує в одному акумуляторі обидва підходи. Унікальний двонапрямний перетворювач напруги постійного струму пов'язує місткі та потужні елементи, а також встановлено програмне забезпечення для управління рухом струму між ними.

За словами представника компанії, така технологія дозволяє на 37% підвищити щільність енергії. «Оскільки висока потужність потрібно тільки на короткий час, загальні габарити можуть бути невеликими», - стверджує технічний директор Williams Advanced Engineering Пол Макнамара.

Батарея, показана на виставці Cenex в Великобританії, важила 345 кг і при цьому акумулювала 60 кВт·год енергії. Пікова потужність склала 550 кВт.

Ще одна перевага — модульність системи. Це дозволяє змінювати пропорції енергомістких та потужних елементів таким чином, щоб пристосувати пікову потужність, тривалу потужність та запасену енергію для потреб клієнта. Компактна система управління тепловим режимом забезпечує охолодження без зайвого об'єму.

Нагадаємо, що нещодавно, компанії Volkswagen вдалося здешевити акумулятори нижче позначки в $100 за кВт·год. На думку експертів, саме після цієї позначки повинна початися масова експансія електромобілів.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки