Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Глава Amazon оголосив про наймасштабнішу кліматичну ініціативу в історії бізнесу

Глава Amazon оголосив про наймасштабнішу кліматичну ініціативу в історії бізнесу

Власник Amazon Джефф Безос оголосив, що бізнес найбільшого онлайн-рітейлера у світі стане вуглецево-нейтральним до 2040 року — на 10 років раніше, ніж це передбачає Паризька кліматична угода. Він сподівається, що до його «клятви» приєднаються й інші компанії. Google, втім, вибрав свій шлях.

Свою ініціативу Безос назвав Climat Pledge - по аналогії з Giving Pledge для філантропів-мільярдерів. Глава Amazon підкреслив, що Земля нагрівається набагато швидше, ніж вчені очікували ще п'ять років тому: «Той сценарій був поганий, але то що відбувається насправді — жахливо».

Серед негайних кроків Amazon - замовлення на 100 000 електромобілів для доставки від стартапу Rivian, в який Amazon інвестувала в початку року. Від цього Rivian отримає $440 мільйонів. До 2024 року, обіцяє Безос, 80% споживаної його компанією енергії буде надходити з поновлюваних джерел.

Verge відзначає, що реалізація плану — одна з найскладніших стратегічних завдань для Amazon. Компанія контролює інфраструктуру величезних розмірів, яка використовується для доставлення товарів, і їй належить придумати рішення для складів по всій території США та Європі, а також компенсувати шкоду від авіаперевезень — адже для вантажних літаків альтернативи гасу поки немає.

Скільки зараз парникових газів виробляє Amazon - невідомо. У лютому Безос обіцяв надати дані по 2019 році, але поки цього не зроблено.

New York Times нагадує, що про план декарбонізації засновник компанії оголосив за день до передбачуваного екологічного страйку працівників складів. Їх вимоги були набагато суворішими: нульовий вуглецевий слід вже до 2030 року, відмова від надання хмарних послуг нафтовим та газовим компаніям, а також припинення пожертвувань політикам, які заперечують глобальне потепління.

Два останні пункти Безос виконувати поки не готовий. Він зауважив, що видобувним компаніям для трансформації знадобиться кращий інструментарій, і відмова Amazon від надання своїх послуг лише ускладнив би його. Що стосується політиків, то Amazon «уважно перевіряє списки» - але що буде робити далі, Джефф не говорить.

Інший IT-гігант - Google - напередодні теж зробив масштабне оголошення: компанія інвестує в сонячну та вітрову енергію, збільшуючи свій портфель проектів на 40%. Нові інвестиції Google в відновлювану енергетику включають 18 нових енергетичних проектів по всьому світу, в тому числі в США, Чилі та Європі, відзначає ZDNet.

Раніше Google заявив, що компанія буде інвестувати виключно в нові проекти «зеленої» енергії, а не купувати енергію в наявних вітряних та сонячних станцій. За словами Google, останні угоди повинні привести до будівництва нової енергетичної інфраструктури на суму понад 2 мільярди доларів, а це мільйони сонячних панелей та сотні вітряних турбін.

Google є компанією з нейтральним рівнем викидів вуглецю з 2007 року. Як у 2017, так і у 2018 роках, енергоспоживання компанії здійснюється за рахунок поновлюваних джерел енергії.

Google в четвер також оголосив про два нових грантах Google.org для підтримки широкого впровадження відновлюваних джерел енергії. Компанія виділяє грант в розмірі $500 000 для Союзу поновлюваних джерел енергії (REBA) в США та грант в розмірі 500 000 євро для RE-Source в Європі.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки