Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

ВМФ США почав вирощувати бактерії для виробництва палива з морської води

ВМФ США почав вирощувати бактерії для виробництва палива з морської води

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

У Військово-морському флоті США задумалися про пошук нового, екологічно чистого та максимально дешевого джерела палива для реактивних двигунів. На флоті скептично поставилися до «зеленої енергії» і замість цього готові інвестувати в генну інженерію та мікробіологію. Зокрема, у вирощування бактерій, які перетворюють солону морську воду в аналог сирої нафти.

Військові США відкрито виступають проти застосування біопалива для потреб армії, бо це створює небезпечну залежність та вразливість. Щоб отримати пару цистерн пального з олії ріпаку або шипшини, потрібно засіяти величезні поля, дочекатися врожаю, зібрати його та переробити. Це дорого, довго та ризиковано, але й ставка на нафту більш не працює — світ взяв тренд на екологічно чисті енергоустановки.

Вихід знайшли у використанні бактерій Halomonas, які ще в 1980-х були визнані одними з найбільш солестійкими. Крім цього, вони охоче розмножуються у морській воді. Вчені з Інституту біотехнології Манчестера при фінансуванні ВМФ США провели реінжиніринг геному Halomonas, щоб змусити їх виробляти хімічні сполуки, близькі до вуглеводнів в складі сирої нафти.

Однак це був попередній етап, зараз же вчені міркують так: якщо ми навчили бактерії робити замінник нафти, то чому б не змусити їх відразу виробляти готове паливо? Або хоча б ключові компоненти до нього, які можна змішувати без складної обробки та отримувати бажаний продукт. Це непросте завдання — але в області редагування геному наука просунулася дуже далеко, тому робота триває. В ідеалі, розробники хочуть отримувати чисте ракетне паливо прямо з морської води.

За матеріалами: Техкульт

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Вчені з Університету Гронінгена та Наньянського технологічного університету розробили спосіб використання «гарячих електронів» для генерації додаткової енергії сонячними панелями. ...

Фахівці Массачусетського технологічного інституту проаналізували розвиток енергетики та спрогнозували, коли вітрові або сонячні станції зможуть стати такими ж економічно вигідними, як АЕС або ТЕС. ...