Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Нова розробка може кардинально змінити ринок відновлюваної енергії

Нова розробка може кардинально змінити ринок відновлюваної енергії

Чиста енергія, яку заведено називати «зеленою», незабаром може поміняти колір та перетворитися в «блакитну». Нова мембрана, розроблена вченими з Ратґерського університету, розкриває потенціал «блакитної енергії», одержуваної завдяки хімічному відмінності між прісною та солоною водою.

За попередніми розрахунками команди розробників, нова технологія зможе генерувати енергію від 37 000 кубічних кілометрів прісної води, яка щорічно потрапляє з річок в океани. І за оцінками вчених, це дозволить отримувати до 2,6 теравата електрики. Приблизно таку ж потужність виробляють 2 000 атомних реакторів.

Ця технологія не нова. Ще 2013 році французькі дослідники створили подібну мембрану. І вже навіть була побудована пара «блакитних» електростанцій. Але, на жаль, вона не отримала широкого поширення через високу собівартість. Але дослідники вдосконалили технологію і впевнені, що як тільки їм вдасться масштабувати свою розробку, вона зможе забезпечити безвуглецевою енергією мільйони людей в регіонах, де прісноводні річки впадають в моря.

Технологія використовує властивість солоної води, яка складається з іонів, що несуть позитивний або негативний заряд. У твердому тілі позитивні та негативні заряди притягають один одного, пов'язуючи іони разом. Наприклад, кухонна сіль — це з'єднання, що складається з позитивно заряджених іонів натрію, пов'язаних з негативно зарядженими іонами хлору. У воді ці іони розділяються та можуть рухатися самостійно.

Пропускаючи позитивні іони — наприклад, натрію або калію — через мембрану, дослідники можуть створити два різних типи води — один з позитивним зарядом, а інший з негативним. І якщо опустити електроди в резервуари та з'єднати їх проводом, електрони будуть текти від негативно зарядженої до позитивно зарядженої сторони, генеруючи електрику.

Коли дослідники помістили свою мембрану в невелику посудину, що розділяє солону та прісну воду, вона виробила в 8 000 разів більше енергії на одиницю площі, ніж експеримент французької команди у 2013 році. І за оцінками дослідників, один квадратний метр мембрани, може генерувати близько 30 МВт·год електрики на рік. А цього достатньо для живлення понад 400 будинків.


Нагадаємо, що зовсім недавно, американська компанія Heliogen, що спеціалізується на отриманні енергії з відновлюваних джерел, заявила про розробку інноваційної технології, яка здатна розігрівати речовини до температури, що становить приблизно чверть від температури на поверхні Сонця.

За матеріалами: Science

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки