Китайська компанія приступила до випуску нових двосторонніх монокристалічних модулів, виконаних за технологією PERC, яка передбачає наявність діелектричного шару на зворотному боці кожного сегменту.
У Trina Solar заявили, що нові сонячні панелі Duomax V та Tallmax V, виконані за технологією 1/3 Cut Cells, поєднують високу щільність розміщення фотоелементів та високоякісні компоненти від сторонніх постачальників. Це дозволяє зменшити втрати опору, максимізувати ефективність та підвищити міцність модуля.
Сонячні панелі Duomax V випускаються з подвійним склом (glass-glass), в той час як Tallmax V виготовляються з плівкою на зворотному боці (glass-backsheеt). Заявлена ефективність Duomax V та Tallmax V становить 21%. До складу кожного мультишинного модуля входять великі 210-мм напівпровідникові пластини.
«Якщо великі 210-міліметрові кремнієві пластини використовувати в панелях, виконаних за технологією half-cell, занадто потужний вихідний струм може привести до ламання всієї системи», - йдеться в прес-релізі компанії.
Крім того, унікальна конструкція нових модулів гарантує, що вихідний струм, напруга розімкнутого ланцюга і механічне навантаження модулів відповідають нормам техніки безпеки та забезпечують безперешкодну інтеграцію з більшістю існуючих фотоелектричних проєктів.
Застосування Duomax V в складі масштабних сонячних електростанцій дозволить знизити сукупні експлуатаційні витрати на 6-8% в порівнянні зі звичайними двосторонніми панелями потужністю 410 Вт, заявляє виробник. Собівартість електрики, що виробляється, знижується при цьому на 3-4%.
Trina Solar обіцяє почати приймання заявок на Duomax V та Tallmax V в наступному кварталі поточного року. Серійний випуск планується почати в липні-вересні. Також в цьому році компанія має намір наростити свої виробничі потужності до 5 ГВт.
За матеріалами: ЕкоТехніка