Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Сонячна батарея «навпаки»: ночами вловлює енергію космосу

Сонячна батарея «навпаки»: ночами вловлює енергію космосу

У порівнянні з новим девайсом, «недолік» традиційних сонячних панелей полягає в тому, що їм потрібно світло для вироблення електроенергії.

Міжнародна група дослідників створила пристрій, що використовує схожу конструкцію та принцип дії, що й в фотоелектричних модулях, яке можна направити в нічне небо і вловлювати енергію - але не світла, а енергію різниці температур між теплою Землею та холодним космосом.

Вченим вперше вдалося довести, що за допомогою оптичного діода можна згенерувати кількість енергії, що можливо виміряти, завдяки холодному всесвіту та його абсолютному нулю. Цій темі присвячена робота, опублікована в останньому випуску «Applied Physics».

Сонячна батарея «навпаки»: ночами вловлює енергію космосу

Схема експериментального інфрачервоного фотодіода, який генерує електрику з холоду космічного простору

«Безмежний всесвіт - це термодинамічний ресурс. І між збором вихідного та вхідного випромінювання, з точки зору оптоелектроніки, спостерігається дивовижна симетрія», - зазначає співавтор дослідження Шаньху Фан.

Поки інженери змогли отримати вкрай малу кількість енергії - приблизно 64 нановат на квадратний метр. Але важливіше те, що вони змогли перейти від теорії до практики та зробити висновок, що вдосконалення використовуваних в діоді квантових оптоелектронних пристроїв - лише питання часу.

Було підраховано, що після ряду модифікацій прилад міг би виробляти близько 4 Вт на квадратний метр, а це в мільйон разів більше, ніж зараз. Такої кількості енергії достатньо, щоб забезпечити роботу невеликої панелі в нічний період. Але до класичних сонячних батарей, які б виробляли від 100 до 200 Вт на м2, безумовно ще далеко.

Натхненні вдалим експериментом, вчені думають над тим, як використовувати цей принцип для використання тепла, яке випромінює промислове обладнання.

Не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки