Енергетика: сьогодення та майбутнє

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Сонячні батареї стануть суперефективними завдяки червоним водоростям

Сонячні батареї стануть суперефективними завдяки червоним водоростям

Червоні водорості є одними з найефективніших організмів-перетворювачів сонячної енергії на Землі. Унікальний білковий комплекс в складі морських водоростей і ціанобактерій допомагає цим примітивним біологічним видам використовувати та накопичувати сонячну енергію ефективніше, ніж будь-яким іншим істотам на планеті.

Вчені з університетів Утрехта та Бірмінгема виявили особливість життєдіяльності водоростей, яка може стати основою для створення надефективного фотоелектричного елемента.

Як і наземні рослини, водорості акумулюють сонячну енергію в біомасі через фотосинтез, але якщо звичайна зелень накопичує тільки 12% отриманої енергії, то водорості - до 98%. Неймовірний ККД в зберіганні сонячної енергії робить водорості ідеальним ресурсом для виробництва сонячних елементів.

Ось що вдалося з'ясує вченим: безліч борозенок на зовнішній оболонці водорості відіграють найважливішу роль в зборі сонячного світла та кожна така опуклість утворена нагромадженням клітин, що мають вигляд тонких дисків, які за допомогою гамма-елементів проводять сонячну енергію в систему життєзабезпечення водорості. Дослідження методом мас-спектрометрії показало, що існує до двадцяти типів цих гамма-елементів. Деякі з них проводять світло краще, ніж інші, але це не означає, що вони краще або гірше інших - вчені вважають, що саме різноманітність цих елементів забезпечує такий високий рівень продуктивності в накопиченні сонячної енергії водоростями.

Сучасні кремнієві сонячні батареї мають середню продуктивність у 20%, та дослідники впевнені, що запозичення у природи механізму накопичення сонячної енергії зможе значно підвищити показник конверсії. Контрольний механізм накопичення сонячного світла в простій водорості налічує три мільярди років еволюції й за своїм характером складніше, ніж швейцарський годинник. «Примітивний» організм дає інженерам ключ до створення надефективних сонячних елементів.

Не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...