Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Війна гастарбайтерам: малину в Європі будуть збирати роботи

Війна гастарбайтерам: малину в Європі будуть збирати роботи

Роботи здатні замінити людину в безлічі сфер, і в першу чергу вони корисні там, де є потреба у механічний некваліфікованій праці. З огляду на розвиток технологій, фермери все частіше цікавляться можливістю застосування робототехніки: це дозволило б заощадити на робочій силі. Рішення одним із завдань запропонувала компанія Fieldwork Robotics, під керівництвом професора Плімутського університету Мартіна Стоелена (Martin Stoelen).

Інженери компанії розробили робота, який здатен збирати малину та ожину, не пошкоджуючи ягоди та відсіювати незрілі. Вже були проведені перші випробування цього сільськогосподарського робота. Роботизований прототип для збірки малини та ожини допоможе фермерам значно економити.

Висота нового робота становить лише 1,8 м. Він укомплектований датчиками руху та 3D-камерами, що дозволяє швидко розпізнати зрілість плода, пом'якшити або посилити тиск маніпулятора. За допомогою м'яких елементів на кінцях маніпулятора, пристрій дуже обережно зриває ягоду та кладе у кошик. На даний момент збір однієї ягоди займає близько хвилини, але після подальшого випробування новий робот буде, скорше за всього, модифікований так, що зможе безперервно працювати до 20 годин на добу, збираючи 20-25 тисяч ягід.

Промислове виробництво роботизованих збирачів планується розпочати в наступному році. Вони, скорше за все, не підуть у продаж, а будуть здаватися фермерам в оренду, що буде вигідно обом сторонам. Для порівняння: звичайна людина за восьмигодинний робочий день може зібрати близько 15 тисяч ягід, при цьому Європа постійно стикається з браком сезонних робітників.

Повідомляється, що на прискорення розробки роботизованої системи збору малини університетська компанія отримала майже 550 000 фунтів стерлінгів.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки